• Novinky

      • Náboj Junior - umiestnenie

      • 24. 11. 2023
      • Dnes sa v priestoroch Gymnázia Partizánske konala medzinárodná súťaž v matematike a fyzike Náboj Junior. Súťaž je určená pre 4-členné tímy žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl a príslušné ročníky osemročných gymnázií. Úlohy podporujú inovatívne a logické myslenie. Za našu školu sa zúčastnilo dievčenské družstvo Vaneska Murgašová, Miška Znášiková, Hanna Baziuk a Lucka Kurtulíková a na 4.miesto sa dostali deviataci Matúš Šiška, Šimon Galiovský, Valér Kotrík a Peter Petrík. Gratulujeme!

      • Kávička s rodičmi - zdravá strava

      • 24. 11. 2023
      • V piatok 10.11.2023 sa rodičia našich žiakov opäť stretli na milej udalosti organizovanej pod záštitou OZ Batania s názvom Kávička s rodičmi. Tentokrát sa organizátori zamerali na tému zdravého stravovania detí a pozvali rodičov, aby sa podelili o svoje tipy na zdravú desiatu. Zúčastnení sa vďaka iniciatíve niektorých rodičov mohli ponúknuť najrôznejšími dobrotami, počnúc domácimi croissantami plnenými cviklovou nátierkou až po vychválený čokoládový perník. Samozrejme, každá z dobrôt nelahodila len očiam, ale bola predovšetkým nutrične vyváženou desiatou. Rodičia mali možnosť pozdielať navzájom svoje recepty a skúsenosti so zdravšími desiatami a súčasne sa informovať o rôznych aktivitách vedenia školy, Rady školy a aj mestského zastupiteľstva. Zástupca Správnej rady školy predstavil účastníkom iniciatívu Skutočne zdravá škola, do ktorej sa škola nedávno zaregistrovala. Občerstvenie aj diskusia sa niesli v chutnom a zdravom duchu a príjemnej atmosfére, vďaka čomu sa už teraz tešíme na najbližšie stretnutie.

      • Priestor na stretávanie sa

      • 24. 11. 2023
      • ​​​​​​Výsledkom úspešného hlasovania aj Vás rodičov sú projekty, ktoré sú vybudované vďaka prostriedkom z grantov. Z finančných prostriedkov komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske sme v našej škole zriadili nový priestor na stretávanie sa počas prestávok. Ale tiež je to miesto, kde môžu žiaci tráviť čas s knihou alebo si zahrať so spolužiakmi spoločenské hry. Za tento priestor patrí vďaka každému, kto nám v minulom roku poslal hlas. Ďakujeme.

       Priestor je doplnený dvoma maľbami, ktoré vytvorili s Jarkom Kluchom počas ročného mentoringového programu naši žiaci. Viac o mentoringovom programe nájdete tu.

      • Aby každé detstvo bolo šťastné

      • 20. 11. 2023
      • November je významným mesiacom v oblasti ochrany detí pred násilím.

       Pripomínajú nám to hneď tri dni.

       • 18. november je Európskym dňom boja proti sexuálnemu vykorisťovaniu a sexuálnemu zneužívaniu,
        19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí
        20. november vyhlásila organizácia UNICEF za Svetový deň detí.

       Práve tieto tri dni nám majú pripomínať, viac ako iné, že každé dieťa si zaslúži detstvo bez násilia.

       Naša trieda - 5.B sa pri príležitosti týchto významných dní zapojila do výtvarnej súťaže, ktoré organizuje mesto, s názvom "Šťastné detstvo." Vytvorili spoločný projekt, pod vedením pani učiteľky Lenky Brezáni, na ktorom zobrazili PRÁVA DETÍ rôznymi technikami. Za tento projekt dostali aj ocenenie. Dávame do pozornosti aj dnešnú Bubnovačku, ktorá upozorňuje na to, že ticho pred násilím deti neochráni. Tieto dni prebiehajú v našich triedach diskusie na túto tému a opakovanie zručností, ktoré sa deti naučili napr. na preventívnom programe "Kiko a ruka".

       Viac informácii sa dozviete na stránke: https://detstvobeznasilia.gov.sk/