• Novinky

      • Knižnica sa rozrastá - vďaka Vám!

      • 29. 5. 2023
      • Knižní škriatkovia strážia nové poklady, ktoré sme mohli do školskej knižnice zakúpiť z príspevkov z akcie Adopcia kníh. Konečná suma 130€ nám dovolila doplniť 12 nových kníh pre všetky vekové kategórie. Už sú na svojich miestach a čakajú na prvých čitateľov.

       Ešte raz veľmi pekne ďakujeme za každý príspevok a tešíme sa na príbehy ukryté v knihách, ktoré spoločne s deťmi odhalíme!

      • Dobrovoľne v rozprávke

      • 29. 5. 2023
      • V sobotu 27.5. sa dobrovoľne do rozprávky vypravili niektorí naši siedmaci a ôsmaci, aby tak spríjemnili detskú akciu pod názvom Cesta rozprávkovým lesom. Zo 7.B sa odhodlali Filip, Adelka, Anetka, Emka, Terezka a z 8.A Tamarka. Privstali si a od 6:40 si pripravovali svoje stanovisko v lese.

       Zamaskovaní do kostýmov v téme Perníková chalúpka vítali od 9:00 návštevníkov. Každé dieťa dostalo u nich pečiatku, cukrík, namaľované srdiečko na líčko a malé deti aj perníky. Počas dňa prichádzalo množstvo ľudí a miestami spôsobovali perníkovské zápchy. Návštevníkom zahrali divadlo, na pamiatku sa s nimi odfotili a pokračovali do ďalšej rozprávky.

       Napoludnie pobalili veci a presunuli sa na lúku pri Ondrej chate. Tam boli rôzne stánky s občerstvením, s hračkami a ľudovými krojmi. Na tribúne vystupovali deti a Paci Pac. Na konci bola tombola s množstvom cien a hlavným lákadlom - prvou cenou autom.

       Ďakujeme našim žiakom a Majke, že venovali svoj voľný čas dobrej veci. Ďakujeme za ich radosť, nadšenie a aj za schopnosť urobiť zo seba nachvíľu napríklad ježibabu.

      • Lesná pedagogika - poďakovanie mestu

      • 23. 5. 2023
      • Štvrtáci z nášho mesta sa 12.5. zúčastnili druhej časti zážitkovej Lesnej pedagogiky v nádhernom prostredí neďaleko Nemšovej, Antonstáli. Zamestnanci Lesov SR si pre náš turnus zložený z 3 plných autobusov pripravili sedem interaktívnych stanovísk.

       Okrem streľby z luku na terč, mali deti možnosť rozoznávať zvuky zvierat, spoznať rôznorodosť semien ihličnatých, ale aj listnatých stromov, pripomenúť si typy stôp z lesa, naslepo prejsť po vyznačenej trase len pomocou hmatu a sluchu alebo umiestniť do správneho prírodného spoločenstva zvieratá. Pre deti z white a blue class to bola malina, keďže učivo prírodovedy ovládali presvedčivo, no nehanbili sa pýtať sa a doplnili si znalosti o lese priamo od ľudí najpovolanejších.

       Zamestnanci Lesov SR boli povzbudení vedomosťami, dobrou náladou a zvedavosťou detí. Na svoje si prišli aj adrenalínovejšie deti, ktoré sa priblížili k výbehu diviakov a nakŕmili ich. A novinkou oproti jesennej návšteve boli aj kozy, ktoré mohli deti ponúknuť štavnatou púpavou a trávou.

       Unavení a spokojní sme pojedli všetko, čo nám na tanier naložili a v autobuse sme posledné zvyšky energie venovali rozhovorom, hrám a neodmysliteľným piatkovým výmenám kartičiek.

       ĎAKUJEME mestu Partizánske za doplnenie hodín prírodovedy o túto aktivitu. Už teraz odkazujeme tretiakom, že budúci rok sa majú na čo tešiť.

      • Krémeš s primátorom

      • 23. 5. 2023
      • Príjemné posedenie s primátorským krémešom sme mali v utorok 16.05.2023. Vôbec prvé stretnutie tohto druhu na našej škole sprevádzala priateľská a uvoľnená atmosféra. Pán primátor Jozef Božik nám predstavil plánované zmeny a výzvy v riadení mesta, informoval nás o blížiacich sa nutných opravách ciest pri škole. Trpezlivo odpovedal na viaceré otázky a snažil sa pochopiť pripomienky k parkovacej politike a úskaliami, ktoré dennodenne zažívame s rezervovanými a zaplatenými miestami. 

       Ďakujeme, pán primátor, za Váš čas a za to, že ste mali pre nás povzbudivé slová, slová vďaky a doniesli ste nám aj neodmysliteľny krémeš (a bol naozaj perfektný). Tešíme sa na opätovné stretnutie u nás v škole.