• Novinky

      • Čarovná Noc s Andersenom

      • 4. 4. 2023
      • Piatok 31.marca prežívali s veľkými očakávaniam naši štvrtáci z White class, ktorí boli pozvaní na nezvyčajnú prespávačku do knižnice Noc s Andersenom. Tá sa konala pri príležitosti narodenín H.Ch. Andersena a Medzinárodného dňa detskej knihyOkrem hier, zábavy, boli štvrtáci pozvaní do hvezdárne. Aj keď počasie neprialo pozorovaniu, hlava sa deťom zatočila pri točení kupoly vo veži. Vyhladované a prechádzkou znavené deti doslova zhltli večeru. Po nej predviedli divadelné predstavenie Škaredé káčatko a Rastík si pripravil prednes Princezná na hrášku. Výtvarníci zanechali na pamiatku knižnici svoje dielo a celá trieda venovala knižnici knihu Smradi (9.časť), ktorá chýbala knižnici do série. Zahrali sa živé pexeso, odhalili písmenkové odpovede a ukryté knihy v knižnici. Plný dojmov sa zakutrali do svojich spacákov a uprostred tisícok kníh sa ponorili do ríše snov. Teda, chvíľu im to trvalo, ale však vy by ste zaspali uprostred toľkých príbehov? Ráno sa všetci pobalili, zajedli si domáci koláčik od maminky a s úsmevom na perách a hlavou plnou zážitkov sa pobrali domov.

       Ďakujeme Mestskej knižnici Partizánske aj Hvezdárni v Malých Bieliciach za pozvanie, prípravu prespávačky, za prijatie v knižnici a za milé slová. Veríme, že odteraz sa na knižnicu budeme pozerať inými očami. Takými, ktoré sa ocitli v jej útrobách keď všetky svetlá zhasli. ĎAKUJEME!

      • Knižné prírastky do školskej čitárne

      • 3. 4. 2023
      • Počas marcovej akcie Adopcia kníh do školskej knižnice sa do našej školskej knižnice premiestnilo doteraz 13 nových inšpiratívnych kníh. Veľmi nás potešili venovania v knihách, srdečné reakcie ľudí na možnosť posunúť resp. zakúpiť knihu pre deti, ale aj príspevky v krabičke na recepcii (ešte stále sme ju neotvorili, ale za jej obsah dokúpime knihy zo zoznamu :) Nielen nové knihy si je možné zapožičať v školskej čitárni.

       Vzhľadom na technické problémy s rezerváciou kníh je možnosť ešte do prázdnin rezervovať cez Edupage v Prihlasovanie/Ankety a priniesť knižky aj po prázdninách.

       Za všetkých knihomoľov úprimné ĎAKUJEME!

      • Beh oslobodenia v Partizánskom

      • 30. 3. 2023
      • Pred 78 rokmi sa naše mesto oslobodilo spod fašistickej okupácie. Pripomenuli sme si to dnes, 30. marca 2023, programom, ktorého súčasťou bol aj Beh oslobodenia. Zúčastnili sa ho žiaci škôl z Partizánskeho. Medzi nimi sa nestratili a cenné kovy doniesli aj naši športovci a spoločne sa v hodnotení družstiev škôl umiestnili na druhom mieste.

       Umiestnenie detí:

       Kategória 1. dievčatá 2014-16: Dominika Országhová 1. miesto
       Kategória 3. dievčatá 2013-12: Hana Kuricová 1. miesto
       Kategória 4. chlapci 2012-13: Adrian Rondoš 1. miesto a Krištof Kližan 3. miesto

       Ďakujeme im za krásnu reprezentáciu školy a želáme, aby mali radosť z rozvíjania svojich talentov.

      • Akadémia pre rodičov CENACOLO

      • 26. 3. 2023
      • Začalo to ako rozhodnutie jednoduchej ženy bez vzdelania, že chce pomáhať mladým ľuďom. Matka Elvíra, ako ju každý v komunite Cenacolo (z tal. večeradlo), volá založila miesto prijatia pre mladých ľudí zlomených závislosťami a búriacim sa proti životu... Dnes celosvetovo známa komunita s oficiálnym jazykom taliančina pôsobí na mnohých kontinentoch a v mnohých štátoch. Komunita nezhomažďuje ani sa nepripravuje na to, čo príde, ale žije z prozreteľnosti, čiže bezvýhradne dôverujú Bohu v každej otázke svojej existenie. Každodennou prácou a modlitbou opravujú vo svojich životoch to, čo sa už zdalo nenapraviteľné. So svojou osobnou skúsenosťou a cestou z tmy do svetla sa s nami prídu podeliť jej členovia zo Slovenska.

       Pozývame Vás v piatok 31.3.2023 o 16:00 do multifunkčnej miestnosti na ďalšiu Akadémiu pre rodičov.

       Na stretnutie s Vami sa už teraz tešia "čenakoláci"
       viac informácii na www.cenacolo.sk