• Novinky

      • DOD pre budúcich rodičov prvákov

      • 13. 3. 2024
      • Pozývame Vás zažiť s nami naše vyučovanie. V utorok 19.03.2024 a vo štvrtok 21.03.2024 od 7:45 do 12:00.

       Na recepcii pri vstupe bude možnosť vybrať si otvorenú hodinu. Kapacita tried je obmedzená. DOD je hlavne pre budúcich rodičov.

       Na samotný zápis do 1.ročníka je potrebné sa vopred registrovať tu.

      • Ako sa nám darilo vo Všetkovedkovi a Expertovi?

      • 11. 3. 2024
      • Jeseň už neodmysliteľne prináša okrem šantenia v opadaných listoch aj vedomostnú súťaž zvedavých hlavičiek Všetkovedko (1.stupeň) resp. Expert geniality show (2.stupeň). V oboch súťažiach v rôznych kategóriách v našej škole súťažilo o titul najšikovnejší zo šikovných spolu 63 detí. Novinkou tohto roku bola možnosť zapojenia prvákov, ktorým zadanie ešte čítal učiteľ. A ako sa nám darilo?

       V kategórii Všetkovedko 1 (1.ročník) sa zapojilo 9 detičiek v škole a celkovo 8611 detí na Slovensku. Našim najvšetkovedkovejším najmenším sa podarilo umiesniť na zdieľanom 3. Oskarkovi Lackovičovi a na 6. mieste Klárke Kákošovej, Vikinke Miškeje, Filipkovi Kohútovi a Olivke Žikavskej.

       Všetkovedko 2: zapojených 8 detí celkovo 9080 detí. Táto kategória bola náročnejšia, no v škole najlepšie 30.miesto obsadil Marko Majčík.

       Všetkovedko 3: zapojených 16 detí z 7700 detí. Tu otázky sadli Šimonkovi Súkeníkovi, ktorý obsadil zdieľané 4.miesto a stal sa najlepšie umiestneným žiakom z našej školy v celkovej štatistike súťaže.

       Všetkovedko 4: zapojených 18 detí z 6685 detí. Aj keď nižšie umiestnenia, no štatisticky predbehli viac súťažiacich na zdieľanom 23.mieste Ivko Selecký a Terezka Haluzová a na 30.mieste Terezka Piterková.

       Teší nás, že do povedomia vstupuje aj druhostupniarske pokračovanie tejto súťaže pod názvom Expert geniality show. Zapojilo sa 11 druhostupniarov v 3 rôznych kategóriách v online aj papierovej forme. Najviac dve zvolené súťažné témy sadli Samkovi Strečkovi, ktorý sa v kategórii Expert 5 umiestnil na zdieľanom 45.mieste a dokázal, že 5 jazykov kultúr sú mu blízke.

       Ďakujeme všetkým súťažiacim za účasť, gratulujeme umiestneným a prajeme, aby ich vedomosti a talenty prinášali radosť v ich rodinách.

       Viac o oboch súťažiach nájdete aj na stránke https://talentida.sk/.

      • Akadémia pre rodičov

      • 26. 2. 2024
      • Pozývame na inšpiratívny večer so vzácnymi hosťami - gréckokatolíckym kňazom a jeho manželkou, ktorí nás prevedú témou Komunikácia ako základ manželského života.

       Kde? V multifunkčnej miestnosti na 2.poschodí ZŠ
       Kedy? vo štvrtok 14.03.2024 o 16:30

      • Streetbalistky na najvyššej priečke

      • 4. 3. 2024
      • Základná škola Malinovského na Šípku organizovala v dňoch 27.-28. februára okresný turnaj v streetbale, na ktorom sa zúčastnili aj naše družstvá chlapcov a dievčat. Chlapci v zložení Peťo Petrík, Matúš Šiška, Michal Tvrdík, Roman Hudec, Matej Grenčík a Filip Foltán obsadili na okresnom kole pekné štvrté miesto. 

       Dievčatá v zložení Simonka Morávková a sestier Kamily a Izabely Pufflerovej prešli turnajom bez jedinej prehry a zaslúžene postúpili na regionálne kolo, ktoré sa bude konať v Handlovej. Dievčatám držíme palce a všetkým športovcom ďakujeme za peknú a úspešnú reprezentáciu našej školy.