• Novinky

      • Deň povedomia o autizme

      • 3. 4. 2024
      • Aj v našej škole máme deti s autizmom. U niektorých si to všimnete na prvý pohľad, o iných možno ani netušíte. Možno sa vám zdá ich správanie zvláštne, je to preto, lebo ešte veľa ľudí nemá povedomie, ako na nich reagovať. Keď im porozumieme, aj naša komunikácia k nim sa mení. Dávame si pozor na vtipy a dvojzmysly, sme jasní a struční, eliminujeme zmeny a rušné prostredie. A oni nám rozjasňujú dni svojou úprimnosťou, oddanosťou a vnímavosťou. Symbolicky sme sa dnes preto obliekli do modrej farby, ktorá má symbolizovať komunikáciu. 

      • Zápis do 1. ročníka ZŠ už túto sobotu

      • 2. 4. 2024
      • Už o pár dní, v sobotu 06.04.2024, sa bude konať v našej škole zápis do 1.ročníka. Rodičia mali možnosť prísť na informačné stretnutie v marci a aj na DOD, aby zažili naše vyučovanie v praxi. Zverejňujeme zopár komentárov zo spätnej väzby od tohtoročných účastníkov:

       Čo sa Vám páčilo?

       Angličtina výborná, páčila sa nám kruhová výučba, podporovanie detí v logickom myslení (neponúklo sa im hneď riešenie, ale pedagóg počkal, kým na to prišli samé), dovysvetľovanie po vyučovaní.

       Voľný interaktívny spôsob učenia sa, zameraný na pochopenie látky v praxi. Priateľská atmosféra, stress-free čas pre deti. “Good vibes” po celej škole, aktívne deti cez prestávky - pohyb/ život, smiech a radosť. Samozrejme, oceňujem “art” pani učiteliek! (A ospravedlňujem sa za anglikanizmy, niekedy je to ľahšie :)

       Komunikácia s deťmi, prístup pani učiteľky, tímová atmosféra, nabádanie všetkých sa zapájať, cnosti. Mimo triedu, na recepcii na chodbách vyžaruje z ľudí pozitívna energia, čiže zrejme sila kolektívu a radosť z prace

       Tímová práca, rozvíjanie logického myslenia na Matematike, prístup pani učiteľky

       Deň otvorených dverí nám len potvrdil náš výber. Oceňujeme možnosť ísť priamo na vyučovaciu hodinu a vidieť metódy učenia.

       "Páčila sa mi príjemná atmosféra na hodinách."

       "Páčilo sa mi vyučovanie SLJ hravou formou, veľmi zaujímavý štýl vyučovania."

       "Prvý dojem úžasný :)   - prostredie - pedagógovia - štýl výučby"

       "Skvelý prístup - ľudský (Nič nie je problém a všetko sa dá riešiť.)"

       "Miluške sa páčil celý vyučovací proces, najviac, že deti pracovali aj v kruhu. Ďakujeme ZŠ za čas."

      • Beniakove Chynorany

      • 27. 3. 2024
      • V utorok 26.3. sme sa s našimi šikovnými recitátormi zúčastnili Okresného kola Hviezdoslavovho Kubína - Beniakove Chynorany. Nabrali sme množstvo inšpirácií, videli mnoho talentov a naša štvrtáčka Viki Tothová si odniesla Pochvalné uznanie.

       Srdečne blahoželáme! 

      • Vzdelávanie našich učiteľov vo Fínsku

      • 27. 3. 2024
      • Vďaka programu Erasmus+ sme koncom februára vycestovali k polárnemu kruhu, do mesta Rovaniemi vo Fínsku, aby sme sa mohli inšpirovať fínskym školským systémom. Hovorí sa totiž, že severské krajiny a špeciálne Fínsko patria medzi majstrov vo vzdelávaní. Už v prvý deň pod vedením miestneho učiteľa Kimma sme mohli zažiť outdoorové vyučovanie v arktickej prírode, počas ktorého sme  praktickými zručnosťami prepájali geografiu, biológiu, matematiku a informatiku. Ďalšie 3 dni sme trávili čas v škole Peruskoulu, aj v materskej škole na vyučovaní, aby sme osobne mohli navnímať kvalitu fínskeho školstva - prostredie školy, možnosti diferencovaného vyučovania, prácu podporného tímu, systematickú prácu na výchove detí k samostatnosti a zodpovednosti... Mali sme možnosť viesť rozhovory s učiteľmi i riaditeľkou školy, navštíviť Arktikum = vedecké centrum a múzeum, či požičať si školské bežky a po vyučovaní si vybehnúť na bežkársku trať v okolí školy. Za pár dní sme zažili veľmi intenzívny a podnetný čas pre našu ďalšiu učiteľskú prácu. A veru bolo sa čím inšpirovať. 

       Sme vďační Erasmus+ za túto skúsenosť, ktorá nás určite posúva ďalej v našom vzdelávaní.