• Novinky

      • Misia na asteroid úspešná!

      • 30. 9. 2022
      • Dňa 30.9.2022 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže Misia na asteroid, ktorú usporiadala Hvezdáreň Partizánske koncom minulého školského roka. Do súťaže sa zapojili všetci žiaci vtedy štvrtého, dnes piateho ročníka. Tri žiačky z našej školy - Anabelka Grenčíková, Lea Karlíková a Hanka Kuricová boli ocenené medzi prvými desiatimi najlepšími prácami. Dievčatám gratulujeme! Ďakujeme aj Lenke Brezáni za ich sprevádzanie na hodinách výtvarnej výchovy. Tieto, ale aj ďalšie práce z našej školy, sú vystavené na druhom poschodí Mestskej knižnice v Partizanskom.

     • Aj prebytočný papier nám pomôže
      • Aj prebytočný papier nám pomôže

      • 28. 9. 2022
      • Od dnes (streda 28.9). sa v areáli školy môžete zapojiť do zberu papiera. Zbiera sa papier (okrem kartónov) vo forme letákov, novín, časopisov alebo starých kníh (bez tvrdých obalov). Papier by mal byť previazaný špagátom, nie páskou. Zbiera sa od 13:30 do 16:30 do utorku 4.10.

       A ako môže obyčajný papier pomôcť? Po odvážení a spočítaní celého zberu sa výsledná suma rozdelí (podľa zápisu o zbere) medzi nás a gymnázium, ktoré zber organizuje. Aj tieto peniaze sa použijú na rozvoj školy. Vopred vám ďakujeme.

      • Cestujeme zadarmo a učíme (sa) pre život

      • 27. 9. 2022
      • Európsky týždeň mobility sme si pripomenuli aj na našej škole počas tretieho septembrového týždňa. Témou tohto ročníka bola LEPŠIA DOSTUPNOSŤ a mottom CESTUJEME ZODPOVEDNE.

       Medzi naše aktivity, ktorými sme prispeli do mobility bolo, že si žiaci v rámci openingu priblížili a zhodnotili súčasné dopravné zvyky a návyky. Deti poukázali na klady a zápory cestovania verejnou dopravou, bicyklom či kolobežkou. Zaujímavým poznatkom bolo, že často rodičia vozia deti autom na krátke vzdialenosti. Tým si uvedomili, že aj zmenou spôsobu dopravy dokážu prispieť k ochrane životného prostredia či k šetreniu peňazí.

       Mesto Partizánske sa do Európskeho týždňa mobility zapojilo po 10-krát. Preto v stredu 21.09.2022 mohli cestujúci využiť mestskú hromadnú dopravu zdarma. Medzi nimi boli aj naši žiaci z Orange class (2.B) s pani učiteľkou Peťkou Berešíkovou a Yellow class (3.B) s Jankou Karlíkovou. Počas jazdy autobusom si druháci zopakovali nastupovanie do autobusu, ako sa v ňom správame, dopravné značky alebo čo je to grafikon. Autobus ich previezol rôznymi časťami mesta a zároveň v reálnej situácii využili aj Hejného matematiku. Počítali koľko cestujúcich nastúpilo a vystúpilo, koľko z nich sa viezlo na ďalšiu zastávku a o koľko bolo viac žien ako mužov. Tretiaci si upevňovali pozorovaním učivo z vlastivedy o typoch krajiny a o typoch dopravných prostriedkov. Žiaci na záver zhodnotili, že by sa im páčilo takto hromadne cestovať so spolužiakmi do školy aj v iné dni.

       Pridáte sa aj vy medzi nich? Ak nám to počasie umožní, chceli by sme vytvoriť v blízkej z viacerých miest v Partizánskom "cyklobus" resp. "pešobus". Spoločne sa ráno z rôznych častí presunieme bezpečne do školy a podporíme tak ekologický presun do školy. Plánujeme presuny zo Šimonovian, z Luhov a zo Šípku. Skúsite aj vy vymeniť pohodlie auta za bicykel alebo "pešobus"?

     • Biela pastelka 2022 v našej škole
      • Biela pastelka 2022 v našej škole

      • 26. 9. 2022
      • V piatok 23.09.2022 sme sa opäť zapojili do zbierky Biela pastelka. Táto verejná zbierka sa konala už po 21.krát. My sme využili možnosť rozprávať sa a dať deťom zažiť aké je to nevidieť. Hľadali sme možnosti ako vieme byť nápomocní. Počas dňa v škole deti mohli prispieť do pokladnice, ktorú mali na starosti tentokrát deti z White class - Martinka a Oliverko. Učili sa ako vysvetliť dôvod zbierky a poprosiť o príspevok. Zvládli to veľmi pekne a výsledkom je, že v škole sa nám podarilo vyzbierať 123€, ktoré poputujú na zlepšenie a skvalitnenie života nevidiacim. Viac informácií o zbierke a možnosť podpory nájdete na www.bielapastelka.sk

       Pod článkom nájdete aj odkaz na video - Oslepol som na 1 deň, v ktorom si mladý Maťo vyskúšal byť 1 deň nevidiaci. Pekne ukazuje s akými nástrahami sa títo ľudia stretávajú.

       Za všetkých nevidiacich a slabozrakých vám ďakujeme!