• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
     • Novinky

        • Ako sa nám darilo vo Všetkovedkovi a Expertovi?

         Jeseň už neodmysliteľne prináša okrem šantenia v opadaných listoch aj vedomostnú súťaž zvedavých hlavičiek Všetkovedko (1.stupeň) resp. Expert geniality show (2.stupeň). V oboch súťažiach v rôznych kategóriách v našej škole súťažilo o titul najšikovnejší zo šikovných spolu 63 detí. Novinkou tohto roku bola možnosť zapojenia prvákov, ktorým zadanie ešte čítal učiteľ. A ako sa nám darilo?

        • Akadémia pre rodičov

         Pozývame na inšpiratívny večer so vzácnymi hosťami - gréckokatolíckym kňazom a jeho manželkou, ktorí nás prevedú témou Komunikácia ako základ manželského života.

         Kde? V multifunkčnej miestnosti na 2.poschodí ZŠ
         Kedy? vo štvrtok 14.03.2024 o 16:30

        • Streetbalistky na najvyššej priečke

         Základná škola Malinovského na Šípku organizovala v dňoch 27.-28. februára okresný turnaj v streetbale, na ktorom sa zúčastnili aj naše družstvá chlapcov a dievčat. Chlapci v zložení Peťo Petrík, Matúš Šiška, Michal Tvrdík, Roman Hudec, Matej Grenčík a Filip Foltán obsadili na okresnom kole pekné štvrté miesto.

        • Zápis 2024/2025

         Milí rodičia predškolákov,

         elektronická registrácia na zápis do 1.ročníka v školskom roku 2024/2025 je spustená TU. Registrovať sa dá do polnoci 25.03.2024.

         Zároveň pozývame na stretnutie pre záujemcov o zápis, ktoré sa uskutoční zajtra 06.03.2024 v multifunkčnej miestnosti v základnej škole od 16:00. Teší sa na Vás vedenie školy a zástupcovia rodičov.

        • Stretnutie pre našich budúcich rodičov

         Plánujete zapísať Vaše dieťa do našej školy? Máte otázky, ktoré by ste si potrebovali predtým ujasniť? Rozhodnujete sa nad školami, no trápia Vás pochybnosti? Počuli ste informácie, ktoré si chcete overiť?

         Tak nasledujúce stretnutie je určené pre Vás! Pozývame Vás na stretnutie pre záujemcov o zápis detí do 1.ročníka. Konať sa bude v stredu 06.03.2024 o 16:00 v budove ZŠ v multifunkčnej miestnosti na 2.poschodí. Na stretnutie s Vami sa teší vedenie školy a zástupcovia rodičov.

       • Riaditeľské voľno
        • Riaditeľské voľno

         Vážení rodičia!

         Dňa 08.03.2024 (piatok) je udelené pre našu školu riaditeľské voľno z dôvodu konania celodenných duchovných cvičení pre učiteľov a nepedagogických zamestnancov. Základná ani materská škola tento deň nebude v prevádzke.

         Ďakujeme za porozumenie!

        • Športujeme v škole spoločne!

         Počas piatkových popoludní je v našej škole stále živo a dvere telocvične sú otvorené nielen pre deti. Celé rodiny odolávajú mäkučkému gauču, či teplému domovu a rozohrejú svoje telá poriadnym turnajom volejbalu alebo iným športom. Je to priestor na lepšie spoznávanie, radosť aj vypustenie pary po celom týždni. Viaceré ročníky zažili tento osviežujúci spoločný cas, a tak sa nechajme aj my inšpirovať a využime nasledujúce termíny. Športu zdar!

        • Čo je identita?

         Podľa psychológa Erika Eriksona je identita JEDNOTA OSOBNOSTI.

         Ide o VERNOSŤ SEBE, VERNOSŤ POSLANIU, VERNOSŤ HODNOTÁM.

         Aj vy si kladiete otázky: Čo tvorí identitu osobnosti? Nakoľko si človek môže svoju identitu stanovovať sám a nakoľko ju tvorí jeho okolie?

         Februárová konferencia Kríza identity v Brne ponúkala vhľad do témy identity, aby sme sa aj my v škole mohli v tejto oblasti lepšie orientovať. Aby sme poznali základné súvislosti a vedeli tak správne nazerať na výzvy a situácie súčasnej doby.

        • Naši recitátori pred odbornou porotou

         Aj v tomto školskom roku sa v našej škole konalo školské kolo celoštátnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Svoje recitátorské schopnosti pred odbornou porotou predviedlo 11 žiakov. Ďakujeme všetkým zúčastnením za ich snahu, odhodlanie, schopnosť odbúrať trému a postaviť sa pred obecenstvo. Vieme, že to nie je jednoduché. Odborná porota to nemala jednoduché, no napokon sa im podarilo vybrať víťazov, ktorí našu školu budú ďalej reprezentovať v okresnom kole. Držíme im palce.

        • Dve športové udalosti

         Dňa 19.1.2024 sa naša škola zúčastnila turnaja vo vybíjanej dievčat, kde sa prebojovala medzi najlepšie štyri družstvá z celého okresu - ZŠ Malinovského, ZŠ Veľká Okružná, CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa a ZŠ Bošany. Z troch zápasov sa dievčatám podarilo vyhrať jeden a zaslúžene skončili na treťom mieste. Všetkým dievčatám blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
         Naše družstvo: Kačenka Šesták, Regina Tvrdíková, Izabela Pufflerová, Paulína Dvorská, Kamila Pufflerová, Júlia Kotríková, Hanka Kuricová, Tamara Frimmelová, Tamara Paldaufová, Simona Morávková a Nela Škultétyová.

        • Valentínska pošta v našej škole

         Viete, že počas sviatku sv. Valentína si ľudia medzi sebou vymenia druhé najväčšie množstvo prianí? Prvenstvo si stále držia iba Vianoce.

         Aj v našej škole sme si počas tohto dňa spomínali na ľudí, ktorí sú pre nás dôležití, ktorých máme radi, sú pre nás darom za svoju jedinečnosť. Písali a posielali sme prostredníctvom valentínskej školskej pošty priania, vymieňali úsmevy, objatia, vyjadrovali vďaku či povzbudenia.

        • English Language Competition (ELC) opäť úspešne

         Nový úspech našej školy! Cez tri kolá súťaže v mesiacoch október, november a december 2023 sa prebojovali do najvyšších priečok až 4 naši žiaci, z čoho sa veľmi tešíme. Na celomestskej súťaži sme opäť obsadili najvyšší stupienok. Ďakujeme súťažiacim za krásnu reprezentáciu školy a želáme im veľa úspechov a možností využívať svoje talenty v ich nasledujúcich štúdiách.

         Umiestnenie:
         Ella Junásová: 1.miesto
         Emma Krasulová: 2.miesto
         Valér Kotrík: 4.miesto
         Ema Juríčková: 7.miesto

         Gratulujeme!

        • Prvé korčuliarske kroky našich prváčikov

         Posledný školský decembrový týždeň naši prváčikovia na zimnom štadióne otvorili korčuliarskú sezónu. Všetci sme si nabalili otepľovačky, korčule a hlavne odvahu posunúť svoje pohybové schopnosti. V šatni sme sa vždy veru zapotili pokiaľ sme na seba navliekli korčule, kolenačky a prilby. Napriek tomu, že niektorí z nás stáli na korčuliach po prvý krát, vôbec sme sa nebáli. Každý deň nás privítali trpezliví tréneri. S nadšením sme sa zlepšovali a trénovali krôčik po krôčiku, až sme sa ku koncu týždňa mohli zúčastniť olympiády a rôznych súťaží. Za úspešné absolvovanie každý korculiar získal vodičský preukaz na ľad a diplom. Natoľko nás to motivovalo, že sa už teraz tešíme na ďalšie korčuliarské skúsenosti. Odkazujeme, že naši druháci a tretiaci sa majú na čo v blízkej dobe tešiť :)

       • Aj malá kvapka dokáže veľké veci #2%
        • Aj malá kvapka dokáže veľké veci #2%

         Začiatok februára a marca sa spája vo svete OZ s kampaňou na 2%. Na prvý pohľad aj takáto "maličkosť" dokáže napomôcť k zaujímavým projektom alebo aktivitám v našej škole a škôlke. V minulosti sme vďaka týmto maličkostiam od našich podporovateľov dokázali vybaviť priestory na cvičenie v materskej škôlke alebo učebne v škole, na ktoré sme nevedeli získať peniaze z iných zdrojov.

        • Prvá polovica za nami!

         I v tomto školskom roku si naši žiaci z prvého a druhého stupňa prebrali svoje polročné vysvedčenia. Aj keď sa nám zrušili polročné prázdniny, nezúfali sme, práve naopak, dňa 31.1.2024 sme si užili deň plný zábavy a tak, ako už býva u nás zvykom, aj to svoje vysvedčenie si žiaci prvého stupňa objavili netradičným spôsobom. Čakala ich okružná jazda po triedach, kde spoločne získavali kľúče, pomocou ktorých si odomkli zámky a dostali sa k svojim vysvedčeniam. V jednotlivých triedach rozvíjali svoju vytrvalosť, kreativitu, logické myslenie, ale i aktívne počúvanie a spoluprácu. V neposlednom rade, sme sa venovali na prvom i druhom stupni zhodnoteniu prvého polroka a vyjadreniu vďačnosti zaň. Každou splnenou úlohou, boli znásobené nie len poznatky, ale i radosť z príjemne stráveného času so spolužiakmi.

        • Keď je dielo požehnané, niet sa čoho báť!

         Potvrdilo sa nám to aj tentokrát. V poradí už 4. ročník školského plesu sa vydaril na jednotku. Kto si rezervoval sobotu 27.01.2024 na túto akciu, určite neoľutoval. Vynikajúce jedlo, do taktu hrajúca kapela, vtipný moderátor, príjemná a vyzdobená sála, vynikajúce tortičky, chutné vínko, slané pochutiny a bohatá tombola. Ďakujeme aj našim žiačkam Emmke Krasulovej a Viki Tothovej, ktoré prispeli svojimi talentmi do programu plesového večera. Ďakujeme Kvety Michaela za krásnu výzdobu, moderátorovi Lukášovi Števíkovi za sprevádzanie večerom a za zachytené momenty Tatiane Žiškovej z Halfpoint za sponzorské fotenie počas plesu.

        • Spomienky zo svahu

         Žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka mali príležitosť objaviť radosť z lyžovania a snoubordovania a zdokonaliť svoje schopnosti na svahu počas lyžiarskeho a snoubordistického kurzu. Keď iné deti preberali v školách vysvedčenia, naši žiaci trávili tento čas v obci Terchová, v blízkosti ktorej sa nachádza obľúbené lyžiarske stredisko SKI Vrátna.

        • Vianočný bazárik - spôsob podpory našich detí

         Už túto nedeľu 17.12.2023 sa po nedeľnej svätej omši o 9:00 bude konať pred kostolom Božského srdca Ježišovho náš Vianočný bazárik! Svätú omšu doprevádza náš školský zbor, preto Vás pozývame samozrejme aj na ňu.

         Čo to je ten bazárik?

         Cieľom Vianočného bazárika je získať finančné prostriedky, ktoré používame na nákup zaujímavých pomôcok príp hier do Rst pre naše deti.

        • Smiem prosiť?

         Páni, pozvite svoje dámy do tanca a pridajte sa do víru na tanečnom parkete. Roztancuje nás kapela Funny Day 27.januára od 19:00 v Kultúrnom dome v Oslanoch.

     • Ostaňte s nami v spojení

     • Zvonenia

      Sobota 13. 7. 2024
     • Jedálny lístok

      • Pondelok08. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • Utorok09. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • Streda10. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • Štvrtok11. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • Piatok12. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • addInfo01. 01.
      • Zatvorené