• Novinky

      • Škola budúcnosti očami Daniela Heviera

       Minulý týždeň sme v škole zažili opäť výnimočný deň. Na chodbách mohli žiaci stretnúť známeho slovenského spisovateľa pre deti a mládež Daniela Heviera. Jeho príbehy, rozprávky a básne sú známe deťom i dospelým. Daniel Hevier potešil svojím zaujímavým rozprávaním o živote v školskej lavici žiakov siedmeho a ôsmeho ročníka.

      • Aj s 2 sa dajú robiť veľké veci na 100!

       Minulý rok sme vďaka peniazom z 2% (vo výške 4137,53€) pre Vaše deti mohli realizovať tieto veci:

       • pomôcky pre 1.stupeň - 379,53€
       • pomôcky pre 2.stupeň - 493€
       • dofinancovavanie projektu outdoorová čitáreň - 340€
       • školské lavice a stoličky do prvej triedy - 2775€
       • workshopy pre 2. stupeň Post Bellu
      • Tancujem s tebou rád, je mi s tebou hej!

       Možno aj táto pieseň zaznie na ďalšom školskom plese 4.februára 2023 v Kultúrnom dome vo Veľkých Uherciach. Srdečne pozývame galantných pánov, aby pozvali do tanca svoje krásne polovičky. Lístky ešte zakúpite na recepcii. No, neotáľajte dlho, ich počet je obmedzený.

       Tešíme sa na vás!

      • Kariéra v antidopingu + ApR

       Existuje povolanie, ktoré pomáha a chráni, odhaľuje priestupky, porušené pravidlá a nemusí ísť o policajta. Svoju cestu a prácu v antidopingu nám koncom novembra predstavil vedúci Oddelenia testovania a prevencie Antidopingovej agentúry Slovenskej republiky Tomáš Pagáč.

       V rámci kariérovej výchovy predstavil žiakom druhého stupňa svoju cestu, rôzne rozhodnutia počas strednej školy, ktoré ho viedli k štúdiu na vysokej škole. Priblížil nám svoje pracovné začiatky ako antidopingový komisár až jeho cestu k školeniu našich vrcholových športovcov a zodpovednosť za informovanie o rizikách zakázaných látok. V neblahej pamäti má prípad nášho olympijskeho víťaza Mateja Tótha, ktorý sa obhajoval pred medzinárodnými organizáciami a snažil sa dokázať svoju nevinu s úspešným koncom. Tomáš má vo svojej pamäti aj príbehy, ktoré nemali takéto dobré konce. Mnohokrát to bolo vedomé prekročenie pravidiel s

      • Deň (roz)dávania radosti!

       Deň ako každý iný, a predsa sa v ňom dejú drobné veci, ktoré vyčarujú úsmevy na tvárach mnohých ľudí v našej komunite, v našom meste.

       Aj tento rok je pre nás 21.12. Dňom dávania, v ktorom rozdávame radosť. V rámci mesačnej cnosti veľkorysosť sme sa rozhodli obdariť naše mesto niečím milým. Deti z prvého stupňa od rána vyrábali vianočné pozdravy, ktoré si potom vlastnoručne zaniesli do schránok do ulíc v okolí našej školy. Túto aktivitu pozitívne ocenili aj obdarovaní na sociálnej sieti v známej partizánskej skupine. Štvrtáci napríklad stretli staršiu pani, ktorej osobne zapriali požehnané sviatky a odovzdali pozdrav. Jej úsmev, prekvapenie a radosť ich dnes sprevádzali počas celého dňa.

     • Chrípkové prázdniny
      • Chrípkové prázdniny

       Riaditeľka školy oznamuje, že na základe odporúčania RÚVZ Prievidza a po dohode so zriaďovateľom bude v dňoch 15. až 19. decembra 2022 (štvrtok, piatok, pondelok) vyučovanie na základnej škole prerušené z dôvodu výrazne zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení u žiakov našej školy. V týchto dňoch sú obedy detí automaticky odhlásené. Materská škola ostáva otvorená bez zmeny.

      • Ďakujeme za outdorovú čitáreň!

       V tomto školskom roku máme pri ihrisku v areáli školy zopár noviniek. Pribudli nám miesta, kde môžeme zmysluplne tráviť čas počas vyučovania alebo v resttime.

       Jedným z miest je aj outdoorová čitáreň. Táto vznikla vďaka vašej podpore nášho projektu, teda vďaka vašim hlasom z Participatívneho rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Prostriedky, ktoré sme získali sme využili efektívne a verím, že aj na zútulnenie chvíl nielen oddychových, ale počas teplých dní aj na naše obľúbené čitateľské dielničky.

     • Pozvánka na Vianočný bazárik
      • Pozvánka na Vianočný bazárik

       Milí rodičia a priatelia školy!

       Pozývame Vás na Vianočný bazárik, ktorý sa uskutoční 11.12. (nedeľa) po svätej omši o 9:00 pred kostolom Božského srdca Ježišovho. Na svätej omši bude spievať školský zbor a srdečne Vás na ňu pozývame. Po jej skončení sa pred kostolom uskutoční predaj výrobkov z dielne školy, ale aj rodičov detí. Výnos z predaja pôjde na podporu školy a vašich detí v nej.

      • Ako k nám prišli Jesus followers

       Počas septembra na našich piatakov čakala jedna veľká výzva. Vymyslieť názov triedy, ktorý ich bude sprevádzať až do deviateho ročníka. Aby zároveň upevnili vzťahy a spoznali viac komunitu v Sklenom, vybrali sa na teambuilding tam. Na čelo výpravy sa postavil nový triedny Laci Šaffo. A ako videli deti túto akciu? Toto sú ich postrehy:

     • Deti deťom - RRR
      • Deti deťom - RRR

       Počas novembra mali deti v našej škole možnosť prispieť do Mikulášškej zbierky nadácie Úsmev ako dar. Podeliť sa mohli s drobnými sladkosťami, ktoré sme 25.11.2022 odovzdali zástupcom nadácie. Vyzbierané dobroty poputujú do detských domovov a do sociálne slabších rodín. Ďakujeme každému kto sa zapojil a zažal s nami svetielko radosti. Lebo my v škole veríme, že Radosť Rozdávaním Rastie!

      • Jesenné básnenie na slovenčine

       Naši najstarší žiaci sa na krátky čas stali básnikmi.

       Na hodine slovenského jazyka sa nechali inšpirovať obdobím jesene. Čo z toho vzniklo, posúďte sami. Prajeme príjemné čítanie.

      • Dnes sme boli tak trochu retro...

       ...a pripomenuli sme si, že sloboda nie je samozrejmosť. Vďaka žiakom a učiteľom sme sa počas piatku 18. novembra vrátili do čias socializmu. Našťastie, len v podobe štýlového oblečenia a rôznych predmetov z tejto doby. Vyjadriť svoj názor či slobodne sa prejaviť zakázané nebolo. Netreba zabúdať, že za slobodu, demokraciu a hodnoty sa oplatí bojovať aj dnes.

      • Vesmír očami štvrtákov

       Aký veľký je vesmír? Koľko planét je v galaxii? Je Pluto planéta? Na tieto a ďalšie otázky si odpovedali štvrtáci počas projektového vyučovania na hodinách prírodovedy. V skupinách alebo jednotlivo si pripravili modely Slnečnej sústavy a navzájom si odprezentovali zaujímavosti o vesmíre a planétach.

     • Pozvánka - Akadémia pre rodičov
      • Pozvánka - Akadémia pre rodičov

       Aký postoj zaujať k žuvaciemu tabaku? Čo sa deje v tele dieťaťa pri kontakte s nikotínom? Aké dôsledky má užívanie liekov mimo lekársky predpis, len tak, zo srandy? Ako ovplyvňujú zdravie detí energetické nápoje?

       V rámci Akadémie pre rodičov počas školského roka prinášame prednášky od zaujímavých hostí na aktuálne témy. Pozvanie tentokrát prijal Tomáš Pagáč - vedúci oddelenia prevencie Antidopingovej agentúry SR.

     • Čaj so starými rodičmi
      • Čaj so starými rodičmi

       Október je mesiac, kedy si pripomíname dôležitosť starých rodičov i v živote detí. Opäť sme ponúkli možnosť zažiť jeden výnimočný deň, v utorok 25.10.2022, v ktorom si vnúčatá a starí rodičia mohli zažiť spoločné chvíle v našej škole. Veľmi nás potešilo, že na toto podujatie prialo pozvanie veľké množstvo starých rodičov.

       Týmto spoločným stretnutím sme si chceli uctiť starých rodičov, pripomenúť si ich múdrosť a dôležitosť v našich životoch. Okrem toho sa spoločne so žiakmi a učiteľmi stali súčasťou našich vyučovacích hodín. Cez rôzne aktivity sa deti napríklad dozvedeli, čomu sa radi venujú, aké mali detstvo alebo na čo si najradšej spomínajú v súvislosti so školou. Tento deň nebol len o rozhovoroch, učení, ale i o zábave. Deti si priniesli svoje obľúbené spoločenské hry, ktoré si zahrali so svojim starým rodičom.

     • Pozvánka pre rodičov - kávička s rodičmi
      • Pozvánka pre rodičov - kávička s rodičmi

       Milí rodičia,

       pozývame Vás opäť na milé stretnutie s vedením školy. Pozvaní sú všetci rodičia detí našej školy.

       Kedy? 11.11.2022 od 7:30
       Kde? jedáleň CZŠ s MŠ JK

       Na stretnutí je možné okrem neformálnych rozhovorov, spýtať sa na otázky, ktoré vás trápia alebo vám nie sú jasné. Určite nič nepokazíte, ak na stretnutie prinesiete aj niečo dobré z Vašej kuchyne.

      • Pozvánka pre starých rodičov

       Po dvojročnej prestávke opäť pozývame do školy starých rodčov našich detí. Spoločne sa niečo naučíme, zahráme sa, porozprávame a samozrejme pohostíme sa navzájom dobrotkami k čaju.

       Kedy? Utorok 25.10.2022 o 7:45 v triede svojho vnúčaťa

       Tešíme sa na Vás.

     • Dni ako iné a predsa výnimočné
      • Dni ako iné a predsa výnimočné

       Od začiatku školského roka si v škole pripomíname aj rôzne špeciálne dni. Výnimočnosť každého nového dňa je v tieto dni doplnená milou pripomienkou nejakej vlastnosi alebo schopnosti, s ktorou sa stretávame. Niektoré dni dokonca nájdete aj v kalendári ako medzinárodnú pripomienku.

       Koncom septembra sme zas od rána hľadali za čo všetko sme vďační. V niektorých triedach sa písali listy a odkazy plné vďaky, niektorí zas "vysadili" záhradu vďačnosti alebo len na chodbe poďakovali okoloidúcim za niečo pekné. V jednej z tried sa deti prestriedali na "kresle vďačnosti". Kto v ňom sedel prijímal vďaky od spolužiakov. Pripomenuli sme si za čo sme vďační a berieme niekedy ako samozrejmosť.

   • Ostaňte s nami v spojení

   • Zvonenia

    Sobota 3. 6. 2023
   • Jedálny lístok

     zatiaľ žiadne údaje