• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
      • Novinky

         • Vaše hlasy pre naše projekty

          Aj tento rok rada pre komunitný participatívny rozpočet mesta Partizánske odobrila do verejného SMS hlasovania 18 návrhov komunitných projektov, pričom dotácia na jeden projekt bude vo výške maximálne 2000 €. Naša škola sa zapája s projektom č. 16 Priestor pre stretávanie sa a OZ Batania cez s projektom č. 17 Z triedy na školský dvor.

         • Spoločne si čítame knihy z našej čitárne

          Počas marca, mesiaca knihy, sme sa snažili priblížiť našim deťom niektoré staršie knihy z našej školskej čitárne. Piataci, šiestaci a siedmaci z nich čítali mladším spolužiakom rôzne príbehy. Po dočítaní sa o príbehoch rozprávali a v skupinách vypĺňali pripravené pracovné listy zamerané na čítanie s porozumením i na tvorivé úlohy. Spätná väzba nás presvedčila o tom, že sa deťom stále páčia aj staršie, možno už zabudnuté rozprávky na zažltnutých stránkach.

         • Z tmy do svetla - Akadémia pre rodičov

          Pred Veľkou Nocou mali naši rodičia možnosť vypočuť si v rámci Akadémie pre rodičov svedectvá chlapcov Kristiána a Juraja zo slovenskej komunity Cenacolo. Rozprávali najmä ako a prečo sa dostali k závislostiam a ako sa z nej dostali von. A že tá cesta nebola vôbec jednoduchá, bolo jasné. Na konci ochotne zodpovedali otázky rodičov.

         • Čarovná Noc s Andersenom

          Piatok 31.marca prežívali s veľkými očakávaniam naši štvrtáci z White class, ktorí boli pozvaní na nezvyčajnú prespávačku do knižnice Noc s Andersenom. Tá sa konala pri príležitosti narodenín H.Ch. Andersena a Medzinárodného dňa detskej knihy. Okrem hier, zábavy, boli štvrtáci pozvaní do hvezdárne. Aj keď počasie neprialo pozorovaniu, hlava sa deťom zatočila pri točení kupoly vo veži. Vyhladované a prechádzkou znavené deti doslova zhltli večeru. Po nej predviedli divadelné predstavenie Škaredé káčatko a Rastík si pripravil prednes Princezná na hrášku. Výtvarníci zanechali na pamiatku knižnici svoje dielo a celá trieda venovala knižnici knihu Smradi (9.časť), ktorá chýbala knižnici do série. Zahrali sa živé pexeso, odhalili písmenkové odpovede a ukryté knihy v knižnici. Plný dojmov sa zakutrali do svojich spacákov a uprostred tisícok kníh sa ponorili do ríše snov. Teda, chvíľu im to trval

         • Knižné prírastky do školskej čitárne

          Počas marcovej akcie Adopcia kníh do školskej knižnice sa do našej školskej knižnice premiestnilo doteraz 13 nových inšpiratívnych kníh. Veľmi nás potešili venovania v knihách, srdečné reakcie ľudí na možnosť posunúť resp. zakúpiť knihu pre deti, ale aj príspevky v krabičke na recepcii (ešte stále sme ju neotvorili, ale za jej obsah dokúpime knihy zo zoznamu :) Nielen nové knihy si je možné zapožičať v školskej čitárni.

         • Beh oslobodenia v Partizánskom

          Pred 78 rokmi sa naše mesto oslobodilo spod fašistickej okupácie. Pripomenuli sme si to dnes, 30. marca 2023, programom, ktorého súčasťou bol aj Beh oslobodenia. Zúčastnili sa ho žiaci škôl z Partizánskeho. Medzi nimi sa nestratili a cenné kovy doniesli aj naši športovci a spoločne sa v hodnotení družstiev škôl umiestnili na druhom mieste.

         • Akadémia pre rodičov CENACOLO

          Začalo to ako rozhodnutie jednoduchej ženy bez vzdelania, že chce pomáhať mladým ľuďom. Matka Elvíra, ako ju každý v komunite Cenacolo (z tal. večeradlo), volá založila miesto prijatia pre mladých ľudí zlomených závislosťami a búriacim sa proti životu... Dnes celosvetovo známa komunita s oficiálnym jazykom taliančina pôsobí na mnohých kontinentoch a v mnohých štátoch. Komunita nezhomažďuje ani sa nepripravuje na to, čo príde, ale žije z prozreteľnosti, čiže bezvýhradne dôverujú Bohu v každej otázke svojej existenie. Každodennou prácou a modlitbou opravujú vo svojich životoch to, čo sa už zdalo nenapraviteľné. So svojou osobnou skúsenosťou a cestou z tmy do svetla sa s nami prídu podeliť jej členovia zo Slovenska.

        • Deň Downovho syndrómu
         • Deň Downovho syndrómu

          V utorok 21.3. sme si pripomenuli svetový Deň Downovho syndrómu (DS). Aj tento rok sme sa zapojili do ponožkovej výzvy, ktorá nám pomáha zvýšiť povedomie o ľuďoch s DS. Do rozdielnych ponožiek sme sa obuli na znak oslavy ľudskej jedinečnosti. A prečo práve ponožky? Ľudský chromozóm má totiž tvar podobný páru ponožiek.

         • Ako sa Daniel Hevier s deťmi literatúru učil

          Kde bolo tam bolo, bol raz jeden obyčajný pondelok 20.marca roku Pána 2023. Pre niektorých úplne normálny, podľa rozvrhu, bez akýchkoľvek zmien, možno len desiata bola v ten deň chutnejšia. Ale u štvrtákov, piatakov a šiestakov sa udiali veľké zmeny. Učitelia, ktorí bežne s deťmi objavujú nové informácie sedeli a sledovali ako sa s danými učivami pochlapí Daniel. No tento Daniel je v literatúre ako ryba vo vode alebo ako Hevier v knižke, jednoducho Daniel Hevier sa na deti spoza učiteľskej katedry pozeral... Hm, veď u nás katedry nie sú, mohli by ste namietať a nie to ešte spoza nich pozerať na deti. Veru, zvládol to v kruhu s deťmi, v atmosfére rozhovorov, ping pongového objavovania novej témy. Počas celého dňa si vedomosti zo školských lavíc oprášil a veríme, že do myslí deti vstúpil.

         • Veľká radosť po Beniakovych Chynoranoch

          Nedočkavo sme sledovali zápolenie našich piatich recitátorov na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína pod názvom Beniakove Chynorany. A akú radosť sme mali, keď sme ich výsledky uzreli!

          v I. kategórii próza - 1.miesto Viktória Tothová

          v II. kategórii poézia - 3.miesto Lea Karlíková

          v III. kategórii poézia - 1.miesto Filip Horňák a próza - 2.miesto Maruška Šestak

        • Dni otvorených dverí v celej škole
         • Dni otvorených dverí v celej škole

          Srdečne Vás pozývame na Dni otvorených dverí, ktoré sa budú konať v dňoch 14. (utorok) a 15.03.2023 (streda). Naša škola bude v týchto dňoch otvorená pre záujemcov o našu školu a rodičov detí na druhom stupni ZŠ.

          Budete mať možnosť vidieť vyučovanie:

          • ak máte záujem vidieť náš každodenný úvod do
         • Maruška úspešný riešiteľ angličtiny

          V Dubnici nad Váhom sa stretlo na krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku 24 súťažiacich. V kategórii C1 nás reprezentovala Maria Elizabeth Šesták, ktorej sa podarilo úspešne prejsť cez 3 kolá a ako úspešný riešiteľ umiestniť sa na 10.mieste. Maruške ďakujeme za reprezentáciu, za prácu na sebe a za zapájanie sa do práce navyše na olympiádach.

         • Školská pošta nás nečakane ohúrila množstvom

          Na sviatok svätého Valentína, ktorý je známy ako sviatok zaľúbených, sme sa rozhodli v škole založiť dočasnú poštovú schránku. No nie hocijakú. Školskú schránku zapĺňali odkazy pre kamarátov, spolužiakov, učiteľov, vychovávateľov - jednoducho pre ľudí, ktorých máme radi a vážime si ich alebo ich za niečo chceme oceniť a poďakovať im.

         • Zapíšte sa k nám!

          Už vo štvrtok 23.02.2023 sa koná informačné stretnutie pre záujemcov o zápis do 1. ročníka v školskom roku 2023/2024. Na stretnutí, ktoré začne o 16:30 a bude prebiehať približne hodinu, bude predstavená misia školy, učebné metódy a bude možnosť pýtať sa na všetky podstatné informácie, ktoré vás zaujímajú.

         • Úspešná Partizánčanka na Youth club days

          Ponuku prísť medzi nás a predstaviť nám svoju nie vždy jednoduchú cestu k vybudovaniu firmy s radosťou prijala Partizánčanka Dajana Varga Rodriguez. Medzi druhostupniarmi sa v stredu 15.02.2023 cítila ako ryba vo vode. Vyštudovaná učiteľka s ambicióznymi snami a s kubánskom vervou priblížila deťom úskalia práce na svojej značke.

         • Pozvánka Kávička s rodičmi

          Milí rodičia,

          v piatok 24.02.2023 budeme mať pre vás okrem možností nazrieť do triedy svojho dieťaťa aj niečo chutné k tomu. Pozývame vás na tradičnú Kávičku s rodičmi, ktorá bude už od 7:30 v priestoroch školskej jedálne. Okrem chutnej kávy si pochutnáte na drobnom občerstvení od šikovných gazdiniek. Počas stretnutia v príjemnej atmosfére sa môžete popýtať na veci, ktoré vás zaujímajú príp. by ste uvítali v našej škole a vypočuť si názory ostatných rodičov.

         • Kurz Filip pre rodičov - pozvanie

          Pozývame Ťa na jedinečný kurz Filip - obnovu vzťahu s Ježišom a jeho láskou - ako prípravu na Veľkú Noc. Kurz sa uskutoční 16.-18. marca 2023 v priestoroch školy v časoch:

          • vo štvrtok 16.3. a v piatok 17.3 od 18:00do 20:00,
          • v sobotu 18.3 od 10:00 do 18:00.

          Záloha je 10€ a na mieste sa doplatí ešte 5€. V cene je občerstvenie - káva, čaj, keksíky, v sobotu obed v jedálni. Prihlásiť sa môžete do 10. marca 2023 na recepcii.

         • Úspešné okresné kolo Dejepisnej olympiády

          V priestoroch Základnej školy na Malinovského ulici v Partizánskom sa 08.02.2023 konal už 15.ročník Dejepisnej olympiády pre žiakov základných škôl. Našu školu reprezentovali štyria žiaci - víťazi školského kola, v kategórii D - 8.ročník Maruška a Valérko a v kategórii E - 7. ročník Johanka a Tomáš.

         • Zamaskuj sa do školy

          Aj tento rok zasadnú do školských lavíc princezné, čarodejníci, pukance alebo práčka. Nezbláznili sme sa! Ak neveríte, uveríte. V pondelok 20.02.2023 sa totiž učíme v maskach. Vaše deti v tento deň bude uciť Šeherezáda, Arabela, česká turistka alebo rímski vojaci. Cez veľkú prestávku si urobíme defilé všetkých masiek a zakončíme to veľkou zábavou v RsT.

      • Ostaňte s nami v spojení

      • Zvonenia

       Štvrtok 7. 12. 2023
      • Jedálny lístok

       • Štvrtok07. 12.
       • Polievka karfiolová so zeleninou (5.048) (180/200/220/250)
        Morčacie prsia zapekané so syrom (9.037) (SK) (56/72/88/122)
        Zemiaková kaša (16.018) (140/160/210/260)
        Šalát záhradný (24.059) (55/80/80/100)
        Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.024) (150/200/200/250)
       • Piatok08. 12.
       • Polievka zemiaková s taveným syrom (5.128) (180/200/220/250)
        A: Chlieb k polievke (3.001) (30/50/50/70)
        Lasagne so sójovou drťou a zeleninou (14.105) (EU) (185/240/290/350)
        Mlieko polotučné (1.015) (150/200/200/250)
        ovocie (150/200/200/250)