• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
     • Novinky

        • Koľko lásky sme poslali do sveta?

         Jednou z aktivít, do ktorých sme v novembri s deťmi v škole zapojili, bola zbierka Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok? Deti s rodičmi sa do nej mohli zapojiť donesením niečoho mäkkého, teplého, sladkého, voňavého... A kopec drobností vytvorilo dokopy hŕbu zabalených škatúľ, ktoré sme 30.11. odovzdali zástupkyni združenie Koľko lásky. Takto pripravené škatule poputujú seniorom do domovov sociálnych služieb a iných zariadení pre seniorov. Veríme, že pri otvorení krabičiek sa na nich prenesie aj tá radosť, ktorú deti mali pri balení a príprave ich balíčkov. Ďakujeme za Vašu veľkorysosť!

        • iBobor úspešne v dievčenskej réžii

         Pomedzi školské povinnosti sa do informatickej súťaže iBobor tento rok zapojilo 6 detí z našej školy. Súťažili v kategóriách Drobec a Bobrík. Veľkú radosť pri zverejnení výsledkov zažili Karolínka z 3.B a Agátka zo 4.A. V ich kategóriách totiž vyriešili úlohy so 100% úspešnosťou.

         V kategórii Drobec súťažilo na Slovensku necelých 26 000 detí. Z nich 560 zvládlo úlohy bez chyby, medzi nimi aj Karolínka a na Slovensku sa umiestnila v 96,27 percentile.

        • Náboj Junior - umiestnenie

         Dnes sa v priestoroch Gymnázia Partizánske konala medzinárodná súťaž v matematike a fyzike Náboj Junior. Súťaž je určená pre 4-členné tímy žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl a príslušné ročníky osemročných gymnázií. Úlohy podporujú inovatívne a logické myslenie. Za našu školu sa zúčastnilo dievčenské družstvo Vaneska Murgašová, Miška Znášiková, Hanna Baziuk a Lucka Kurtulíková a na 4.miesto sa dostali deviataci Matúš Šiška, Šimon Galiovský, Valér Kotrík a Peter Petrík. Gratulujeme!

        • Kávička s rodičmi - zdravá strava

         V piatok 10.11.2023 sa rodičia našich žiakov opäť stretli na milej udalosti organizovanej pod záštitou OZ Batania s názvom Kávička s rodičmi. Tentokrát sa organizátori zamerali na tému zdravého stravovania detí a pozvali rodičov, aby sa podelili o svoje tipy na zdravú desiatu. Zúčastnení sa vďaka iniciatíve niektorých rodičov mohli ponúknuť najrôznejšími dobrotami, počnúc domácimi croissantami plnenými cviklovou nátierkou až po vychválený čokoládový perník. Samozrejme, každá z dobrôt nelahodila len očiam, ale bola predovšetkým nutrične vyváženou desiatou. Rodičia mali možnosť pozdielať navzájom svoje recepty a skúsenosti so zdravšími desiatami a súčasne sa informovať o rôznych aktivitách vedenia školy, Rady školy a aj mestského zastupiteľstva. Zástupca Správnej rady školy predstavil účastníkom iniciatívu Skutočne zdravá škola, do ktorej sa škola nedávno zaregistrovala. Občerstvenie aj di

        • Priestor na stretávanie sa

         ​​​​​​Výsledkom úspešného hlasovania aj Vás rodičov sú projekty, ktoré sú vybudované vďaka prostriedkom z grantov. Z finančných prostriedkov komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske sme v našej škole zriadili nový priestor na stretávanie sa počas prestávok. Ale tiež je to miesto, kde môžu žiaci tráviť čas s knihou alebo si zahrať so spolužiakmi spoločenské hry. Za tento priestor patrí vďaka každému, kto nám v minulom roku poslal hlas. Ďakujeme.

        • Aby každé detstvo bolo šťastné

         November je významným mesiacom v oblasti ochrany detí pred násilím.

         Pripomínajú nám to hneď tri dni.

         • 18. november je Európskym dňom boja proti sexuálnemu vykorisťovaniu a sexuálnemu zneužívaniu,
          19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí
          20. november vyhlásila organiz
        • Akadémia vzdelávania pre rodičov - "Hranice"

         Nemyslíme tie hranice, ktoré prekračujeme s pasom po ceste na dovolenku. Naša Peťka Kaločayová sa v utorok 14.11. pozrela s Vami na to, ako sa cíti a správa dieťa, ktoré má určené hranice pri výchove. Téma je súčasťou projektu Akadémie vzdelávania pre rodičov, v ktorej ponúkame našim rodičom hodnotné a formatívne prednášky a diskusie s odborníkmi.

        • Lesná pedagogika

         V horách neďaleko Nemšovej žiaci 4. ročníka 6.10.2023 objavili poľovnícky zámoček Antostál. Čo tam vôbec robili? Zámok Antostál leží v centre krásnej prírody . Je to miesto ako stvorené na spoznávanie prírody a učeniu lesnej pedagogiky. Pre deti boli pripravené stanovištia, na ktorých ich sprevádzali skúsení poľovníci . Deti si vyskúšali rôzne činnosti, napr. ako sa zvieratá presúvajú v noci, spoznávali dravcov, zahrali si drevené pexeso o rastlinách i živočíchoch a z prírodnín si vyrobili si obrázky na pamiatku . Majú za sebou aj prvé lekcie z lukostrelby . Niektorým deťom sa naozaj veľmi darilo. Po vyčerpávajúcom dopoludní poľovníci pohostili deti chutným obedom v zámockej jedálni.

       • Čas pre 3 generácie
        • Čas pre 3 generácie

         Počas septembra a októbra sa u nás v ateliéri stretli 3 generácie - starí rodičia, rodičia a deti. Spoločne vytvárali keramické dielko - hodiny. Hodiny ako symbol generácii a času, ktorý sa nezastavuje.

         Ďakujeme za podporu Trenčianskemu samosprávnemu kraju prostredníctvom Participatívneho rozpočtu "Čas pre 3 generácie". A v nedposlednom rade, ďakujeme za Vaše hlasy, ktoré nám dovolili projekt uskutočniť.

        • Bábková Červená Šiltovka očami našich šiestakov

         V 5. ročníku sme sa na hodinách literatúry učili o rozprávkach aj o bábkovom divadle. Chceli sme si aj my sami vyskúšať, či by sme vedeli pripraviť vlastné bábkové predstavenie. Keď sme sa dohodli, že zmodernizujeme klasickú rozprávku o Červenej Čiapočke, dievčatá začali písať scenár a na výtvarnej výchove a technike sme si vyrobili bábky. Chlapci mali za úlohu pripraviť vodiace paličky, dievčence zas bábky "obliekli". Namiesto kulís sme využili prezentáciu premietnutú cez dataprojektor. Neskôr sme mali aj plagát, ktorý pozýval na naše predstavenia. Potom sme už mohli začať nacvičovať. Aj réžiu sme zvládli takmer úplne bez pomoci pani učiteľky. Príprava nám trvala pomerne dlho, preto sme v júni hrali predstavenie iba pre niekoľko tried. V septembri sme však pokračovali a zahrali sme aj predškolákom a prvákom. S našimi vystúpeniami sme boli spokojní, aj keď tam boli sem-tam malé chybičky.

        • Bábkové divadlo u Radošincov

         S našimi milými piatakmi sme 7.11. navštívili Radošinské naivné divadlo v Bratislave. V divadelnej hre Zbojník a Gašparko sa náš hrdina Jánošík stretol s českým návštevníkom Gašparkom, spoločne zdolali draka a upevnili si susedské vzťahy. Bolo fascinujúce pozorovať profesionálne a úžasne zohraté zoskupenie bábkohercov Bratislavského bábkového divadla. Skvelo sme sa zabavili a načerpali inšpirácie k tvorivej práci.

        • Exkurzia v Martine

         V stredu 25. októbra sa deviataci a siedmaci vybrali na exkurziu do Martina. Najskôr sa vybrali na Národný cintorín, kde mali za úlohu vyhľadať hroby 10 známych osobností (ich mená mali napísané na lístku) a buď si ich odfotiť svojimi mobilmi, alebo nakresliť na papier, príp. opísať, čo je na náhrobkoch napísané. Doma potom z týchto informácií a fotiek mohli spracovať prezentáciu alebo projekt a predstaviť ho na hodinách literatúry.

        • VeDETSKé centrum Aurélium

         V jeden neobyčajný utorok 24.10.2023 sa 35 žiakov 4.ročníka vybralo za zážitkami a poznaním do VeDETSKého centra Aurélium v Bratislave. Celý deň sa niesol v znamení školy hrou, kde si deti mohli sprítomniť a pochopiť rôzne fyzikálne, matematické, či elektrické pokusy. Mali sme príležitosť všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje. Dokonca sme hýkali nad krásnou svetelnou laserovou show. Jednoducho škola, múzeum a zábavný park pod jednou strechou. Odchádzame s myšlienkou od A.Einsteina: Dôležité je neprestať sa pýtať.

        • Čaj so starými rodičmi

         Tak opäť, po roku, sme zažili jedno krásne a milé dopoludnie s našimi starými rodičmi.

         Deti sa už celý týždeň tešili a pripravovali na tento jedinečný deň, keďže máme mesiac október a my vieme, komu patrí.

         Je to už tradícia, že pozývame do našej školy starých rodičov a tak prežijeme spolu vzácny čas.

        • Plavecký výcvik

         Pre našich prvákov, druhákov a tretiakov bol tretí októbrový týždeň mokrý. Mokrý preto, lebo absolvovali plavecký výcvik na plavárni v Topoľčanoch, pod vedením skúsených inštruktorov. Žiaci sa do vody veľmi tešili. Strach z plávania či z vody hodili za hlavu. Plávali, učili sa správne dýchať, ponárať, prekonávať sa, vytrvať a užívali si spoločný čas s kamarátmi. Počas celého týždňa boli rozdelení do dvoch družstiev, kde zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Posledný deň výcviku bol ukončený súťažou, kde žiaci predviedli, ako sa naučili plávať. Odniesli si so sebou pekné spomienky a mokré vysvedčenie s kačičkami, korytnačkami, kaprami a žralokmi. Sme hrdí, že máme také šikovné a nebojácne deti.

        • Uhrovec - exkurzia piatakov

         Dňa 18.10.2023 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili exkurzie do Rodného domu Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka. Dozvedeli sa, ako sa náš kodifikátor slovenčiny vzdelával, že jeho otec na tom mieste vyučoval a viedol mladého Ľudovíta k uvedomovaniu si národnej identity, za ktorú sa celý život zasadzoval. Zastavili sme sa aj pri rodokmeni Štúrovej rodiny. Dodnes žijú potomkovia jeho brata Karola. V Uhrovskom múzeu nám lektorka povedala o tradičných remeslách, aká bola práca v minulosti náročná, ale aj prínosná. Obdivovať sme mohli jedinečné sklárske výrobky či predmety patriace našim predkom. Exkurzia sa uskutočnila vďaka Fondu na podporu tematického vzdelávania Mesta Partizánske. Ďakujeme!

        • Starí rodičia - Pozvánka + Tematický deň

         Milí starí rodičia,

         mesiac úcty k starším chceme zakončiť v prítomnosti Vás - našich starých rodičov v škole. Pozývame Vás na šálku chutného čajíku na akciu Čaj so starými rodičmi. Ponúkame Vám možnosť vrátiť sa do školských lavíc a vidieť Vaše vnúčatá v ich procese učenia.

         Kedy? Vo štvrtok 26.10.2023

       • Koľko lásky sa zmestí?
        • Koľko lásky sa zmestí?

         Milí rodičia,

         chceli by sme Vás informovať, že aj naša škola sa rozhodla zapojiť do zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok 2023" a potešiť tieto Vianoce seniorov. Viac informácii sa dozviete cez svojich triednych učiteľov. Zbierka bude prebiehať na úrovni tried (ktoré sa rozhodnú zapojiť) a krabičky budú odovzdané najneskôr 1.12.2023 pridelenej kontaktnej osobe.

     • Ostaňte s nami v spojení

     • Zvonenia

      Sobota 13. 7. 2024
     • Jedálny lístok

      • Pondelok08. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • Utorok09. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • Streda10. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • Štvrtok11. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • Piatok12. 07.
      • Obed
       zatiaľ žiadne údaje
      • addInfo01. 01.
      • Zatvorené