• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
       • Novinky

          • Akadémia pre rodičov CENACOLO

           Začalo to ako rozhodnutie jednoduchej ženy bez vzdelania, že chce pomáhať mladým ľuďom. Matka Elvíra, ako ju každý v komunite Cenacolo (z tal. večeradlo), volá založila miesto prijatia pre mladých ľudí zlomených závislosťami a búriacim sa proti životu... Dnes celosvetovo známa komunita s oficiálnym jazykom taliančina pôsobí na mnohých kontinentoch a v mnohých štátoch. Komunita nezhomažďuje ani sa nepripravuje na to, čo príde, ale žije z prozreteľnosti, čiže bezvýhradne dôverujú Bohu v každej otázke svojej existenie. Každodennou prácou a modlitbou opravujú vo svojich životoch to, čo sa už zdalo nenapraviteľné. So svojou osobnou skúsenosťou a cestou z tmy do svetla sa s nami prídu podeliť jej členovia zo Slovenska.

         • Deň Downovho syndrómu
          • Deň Downovho syndrómu

           V utorok 21.3. sme si pripomenuli svetový Deň Downovho syndrómu (DS). Aj tento rok sme sa zapojili do ponožkovej výzvy, ktorá nám pomáha zvýšiť povedomie o ľuďoch s DS. Do rozdielnych ponožiek sme sa obuli na znak oslavy ľudskej jedinečnosti. A prečo práve ponožky? Ľudský chromozóm má totiž tvar podobný páru ponožiek.

          • Ako sa Daniel Hevier s deťmi literatúru učil

           Kde bolo tam bolo, bol raz jeden obyčajný pondelok 20.marca roku Pána 2023. Pre niektorých úplne normálny, podľa rozvrhu, bez akýchkoľvek zmien, možno len desiata bola v ten deň chutnejšia. Ale u štvrtákov, piatakov a šiestakov sa udiali veľké zmeny. Učitelia, ktorí bežne s deťmi objavujú nové informácie sedeli a sledovali ako sa s danými učivami pochlapí Daniel. No tento Daniel je v literatúre ako ryba vo vode alebo ako Hevier v knižke, jednoducho Daniel Hevier sa na deti spoza učiteľskej katedry pozeral... Hm, veď u nás katedry nie sú, mohli by ste namietať a nie to ešte spoza nich pozerať na deti. Veru, zvládol to v kruhu s deťmi, v atmosfére rozhovorov, ping pongového objavovania novej témy. Počas celého dňa si vedomosti zo školských lavíc oprášil a veríme, že do myslí deti vstúpil.

          • Veľká radosť po Beniakovych Chynoranoch

           Nedočkavo sme sledovali zápolenie našich piatich recitátorov na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína pod názvom Beniakove Chynorany. A akú radosť sme mali, keď sme ich výsledky uzreli!

           v I. kategórii próza - 1.miesto Viktória Tothová

           v II. kategórii poézia - 3.miesto Lea Karlíková

           v III. kategórii poézia - 1.miesto Filip Horňák a próza - 2.miesto Maruška Šestak

         • Dni otvorených dverí v celej škole
          • Dni otvorených dverí v celej škole

           Srdečne Vás pozývame na Dni otvorených dverí, ktoré sa budú konať v dňoch 14. (utorok) a 15.03.2023 (streda). Naša škola bude v týchto dňoch otvorená pre záujemcov o našu školu a rodičov detí na druhom stupni ZŠ.

           Budete mať možnosť vidieť vyučovanie:

           • ak máte záujem vidieť náš každodenný úvod do
          • Maruška úspešný riešiteľ angličtiny

           V Dubnici nad Váhom sa stretlo na krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku 24 súťažiacich. V kategórii C1 nás reprezentovala Maria Elizabeth Šesták, ktorej sa podarilo úspešne prejsť cez 3 kolá a ako úspešný riešiteľ umiestniť sa na 10.mieste. Maruške ďakujeme za reprezentáciu, za prácu na sebe a za zapájanie sa do práce navyše na olympiádach.

          • Školská pošta nás nečakane ohúrila množstvom

           Na sviatok svätého Valentína, ktorý je známy ako sviatok zaľúbených, sme sa rozhodli v škole založiť dočasnú poštovú schránku. No nie hocijakú. Školskú schránku zapĺňali odkazy pre kamarátov, spolužiakov, učiteľov, vychovávateľov - jednoducho pre ľudí, ktorých máme radi a vážime si ich alebo ich za niečo chceme oceniť a poďakovať im.

          • Zapíšte sa k nám!

           Už vo štvrtok 23.02.2023 sa koná informačné stretnutie pre záujemcov o zápis do 1. ročníka v školskom roku 2023/2024. Na stretnutí, ktoré začne o 16:30 a bude prebiehať približne hodinu, bude predstavená misia školy, učebné metódy a bude možnosť pýtať sa na všetky podstatné informácie, ktoré vás zaujímajú.

          • Úspešná Partizánčanka na Youth club days

           Ponuku prísť medzi nás a predstaviť nám svoju nie vždy jednoduchú cestu k vybudovaniu firmy s radosťou prijala Partizánčanka Dajana Varga Rodriguez. Medzi druhostupniarmi sa v stredu 15.02.2023 cítila ako ryba vo vode. Vyštudovaná učiteľka s ambicióznymi snami a s kubánskom vervou priblížila deťom úskalia práce na svojej značke.

          • Pozvánka Kávička s rodičmi

           Milí rodičia,

           v piatok 24.02.2023 budeme mať pre vás okrem možností nazrieť do triedy svojho dieťaťa aj niečo chutné k tomu. Pozývame vás na tradičnú Kávičku s rodičmi, ktorá bude už od 7:30 v priestoroch školskej jedálne. Okrem chutnej kávy si pochutnáte na drobnom občerstvení od šikovných gazdiniek. Počas stretnutia v príjemnej atmosfére sa môžete popýtať na veci, ktoré vás zaujímajú príp. by ste uvítali v našej škole a vypočuť si názory ostatných rodičov.

          • Kurz Filip pre rodičov - pozvanie

           Pozývame Ťa na jedinečný kurz Filip - obnovu vzťahu s Ježišom a jeho láskou - ako prípravu na Veľkú Noc. Kurz sa uskutoční 16.-18. marca 2023 v priestoroch školy v časoch:

           • vo štvrtok 16.3. a v piatok 17.3 od 18:00do 20:00,
           • v sobotu 18.3 od 10:00 do 18:00.

           Záloha je 10€ a na mieste sa doplatí ešte 5€. V cene je občerstvenie - káva, čaj, keksíky, v sobotu obed v jedálni. Prihlásiť sa môžete do 10. marca 2023 na recepcii.

          • Úspešné okresné kolo Dejepisnej olympiády

           V priestoroch Základnej školy na Malinovského ulici v Partizánskom sa 08.02.2023 konal už 15.ročník Dejepisnej olympiády pre žiakov základných škôl. Našu školu reprezentovali štyria žiaci - víťazi školského kola, v kategórii D - 8.ročník Maruška a Valérko a v kategórii E - 7. ročník Johanka a Tomáš.

          • Zamaskuj sa do školy

           Aj tento rok zasadnú do školských lavíc princezné, čarodejníci, pukance alebo práčka. Nezbláznili sme sa! Ak neveríte, uveríte. V pondelok 20.02.2023 sa totiž učíme v maskach. Vaše deti v tento deň bude uciť Šeherezáda, Arabela, česká turistka alebo rímski vojaci. Cez veľkú prestávku si urobíme defilé všetkých masiek a zakončíme to veľkou zábavou v RsT.

          • Pozdravujem vás, lesy, hory, pri odobierke nastokráť!

           Po školskom kole v prednese poézie a prózy žiakov 1. stupňa prišiel rad aj na starších žiakov. Že máme talenty aj medzi nimi dokázalo 7 recitátorov z piateho, šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Za výbornej podpory obecenstva z radov ich spolužiakov si zmerali sily v troch kategóriách a odborná porota rozhodla o takomto umiestnení:

          • Do you speak english? Really?

           Nielen znalosť týchto viet preukázali naše dievčatá z 8A na English language competition, ktorú zorganizovalo Gymnázium Partizánske posledný deň v januári 2023. Velkú radosť zažili a ocenenie dosiali, keď v kategórii Juniori zobrali hneď najvyššie priečky. Emmka Krasulová nenašla premožiteľa a umiestnila sa na 1.mieste a Maruška Elizabeth Šesták sa zaradila hneď za ňu na krásne 2.miesto.

          • Naši Všetkovedkovia a Klokani v akcii

           Aj v tomto školskom roku sa mnohé deti z prvého stupňa zapojili do súťaženia o titul Všetkovedko. Súťaž sa konala v novembri a z našej školy sa zapojilo viac ako 60 detí! Ceny všetkým zúčastneným sme odovzdávali v januári. V každej triede sa našlo aspoň 1 dieťa, ktoré sa umiestnilo medzi 30% najúspešnejších riešiteľov z celkových 20.000 účastníkov, ostatných zapojených potešil diplom Všetkovedkov učeň a ceruzka s logom súťaže. Úlohy v súťaži sú zábavné, zaujímavé a deti o nich zvyknú diskutovať ešte zopár dní po skončení súťaže.

          • #GENERÁCIAZ

           Pri príležitosti dňa pre bezpečnejší internet sa naši siedmaci zúčastnili v pondelok 06.02.2023 inscenácie #GenerácieZ, ktorá zobrazovala aktuálne situácie z online sveta mladých.

           Nezostalo to iba pri divadle. Odborníci z NKS - detstvobeznasilia a digiQ, rovesníci digiPEER a herci z Bieleho divadla navštívili našu školu a diskutovali s deťmi o témach inscenácie a o tom, čo môžu robiť, keby sa im niečo také udialo...

          • Ocenenie práce detí - matematika

           Po úspešnom vyriešení domáceho kola Matematickej olympiády MO5 postúpili do okresného kola Mia Mojtová a Jakub Bartolen. Obidvaja sa na okresnom umiestnili na spoločnom 3. mieste. Srdečne im gratulujeme, ďakujeme im za reprezentáciu našej školy a prajeme im ďalšie úspechy v matematike a radosť z nových skúseností.

          • Ďakujeme Nadácii VW!

           Obľúbenou miestnosťou medzi našimi deťmi je isto Snoezelen. Pokojná atmosféra vďaka prítmiu, pohodlným vankúšom, relaxačnej hudbe, na dotyk príjemnému kobercu... Každý rok v nej pribudne niečo nové, čo pohladí naše zmysly a poskytne nám pohodlie.

           Tento rok sme vďaka podpore Nadácie VW mohli zakupiť nové vybavenie (baldachýn, farebné kamene...) a mohli sme sa zúčastniť vzdelávania sprevádzajúcich osôb miestnosťou Snoezelen. Dakujeme, že aj vďaka ich podpore môžeme vytvárat priestor na upokojenie a relaxáciu.

       • Ostaňte s nami v spojení

       • Zvonenia

        Streda 21. 2. 2024
       • Jedálny lístok

        • Streda21. 02.
        • MŠ: Polievka fazuľová s mäsom a zeleninou (5.019) (SK) (180/200/220/250)
         Cestovina bez posýpky (15.006) (145/185/210/270)
         Posýpka kakaová na cestoviny (16.001) (23/30/35/40)
         Mlieko polotučné (1.015) (150/200/200/250)
         Mandarínky (22.005) (96/150/150/200)

        • Štvrtok22. 02.
        • MŠ: Polievka zeleninová (5.122) (180/200/220/250)
         Kurací paprikáš (9.004) (SK) (116/142/158/192)
         Halušky (17.002) (120/160/180/220)
         Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.024) (150/200/200/250)