• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
     • Novinky

       • Pozvánka na Vianočný bazárik
        • Pozvánka na Vianočný bazárik

         Milí rodičia a priatelia školy!

         Pozývame Vás na Vianočný bazárik, ktorý sa uskutoční 11.12. (nedeľa) po svätej omši o 9:00 pred kostolom Božského srdca Ježišovho. Na svätej omši bude spievať školský zbor a srdečne Vás na ňu pozývame. Po jej skončení sa pred kostolom uskutoční predaj výrobkov z dielne školy, ale aj rodičov detí. Výnos z predaja pôjde na podporu školy a vašich detí v nej.

        • Ako k nám prišli Jesus followers

         Počas septembra na našich piatakov čakala jedna veľká výzva. Vymyslieť názov triedy, ktorý ich bude sprevádzať až do deviateho ročníka. Aby zároveň upevnili vzťahy a spoznali viac komunitu v Sklenom, vybrali sa na teambuilding tam. Na čelo výpravy sa postavil nový triedny Laci Šaffo. A ako videli deti túto akciu? Toto sú ich postrehy:

       • Deti deťom - RRR
        • Deti deťom - RRR

         Počas novembra mali deti v našej škole možnosť prispieť do Mikulášškej zbierky nadácie Úsmev ako dar. Podeliť sa mohli s drobnými sladkosťami, ktoré sme 25.11.2022 odovzdali zástupcom nadácie. Vyzbierané dobroty poputujú do detských domovov a do sociálne slabších rodín. Ďakujeme každému kto sa zapojil a zažal s nami svetielko radosti. Lebo my v škole veríme, že Radosť Rozdávaním Rastie!

        • Jesenné básnenie na slovenčine

         Naši najstarší žiaci sa na krátky čas stali básnikmi.

         Na hodine slovenského jazyka sa nechali inšpirovať obdobím jesene. Čo z toho vzniklo, posúďte sami. Prajeme príjemné čítanie.

        • Dnes sme boli tak trochu retro...

         ...a pripomenuli sme si, že sloboda nie je samozrejmosť. Vďaka žiakom a učiteľom sme sa počas piatku 18. novembra vrátili do čias socializmu. Našťastie, len v podobe štýlového oblečenia a rôznych predmetov z tejto doby. Vyjadriť svoj názor či slobodne sa prejaviť zakázané nebolo. Netreba zabúdať, že za slobodu, demokraciu a hodnoty sa oplatí bojovať aj dnes.

        • Vesmír očami štvrtákov

         Aký veľký je vesmír? Koľko planét je v galaxii? Je Pluto planéta? Na tieto a ďalšie otázky si odpovedali štvrtáci počas projektového vyučovania na hodinách prírodovedy. V skupinách alebo jednotlivo si pripravili modely Slnečnej sústavy a navzájom si odprezentovali zaujímavosti o vesmíre a planétach.

       • Pozvánka - Akadémia pre rodičov
        • Pozvánka - Akadémia pre rodičov

         Aký postoj zaujať k žuvaciemu tabaku? Čo sa deje v tele dieťaťa pri kontakte s nikotínom? Aké dôsledky má užívanie liekov mimo lekársky predpis, len tak, zo srandy? Ako ovplyvňujú zdravie detí energetické nápoje?

         V rámci Akadémie pre rodičov počas školského roka prinášame prednášky od zaujímavých hostí na aktuálne témy. Pozvanie tentokrát prijal Tomáš Pagáč - vedúci oddelenia prevencie Antidopingovej agentúry SR.

       • Čaj so starými rodičmi
        • Čaj so starými rodičmi

         Október je mesiac, kedy si pripomíname dôležitosť starých rodičov i v živote detí. Opäť sme ponúkli možnosť zažiť jeden výnimočný deň, v utorok 25.10.2022, v ktorom si vnúčatá a starí rodičia mohli zažiť spoločné chvíle v našej škole. Veľmi nás potešilo, že na toto podujatie prialo pozvanie veľké množstvo starých rodičov.

         Týmto spoločným stretnutím sme si chceli uctiť starých rodičov, pripomenúť si ich múdrosť a dôležitosť v našich životoch. Okrem toho sa spoločne so žiakmi a učiteľmi stali súčasťou našich vyučovacích hodín. Cez rôzne aktivity sa deti napríklad dozvedeli, čomu sa radi venujú, aké mali detstvo alebo na čo si najradšej spomínajú v súvislosti so školou. Tento deň nebol len o rozhovoroch, učení, ale i o zábave. Deti si priniesli svoje obľúbené spoločenské hry, ktoré si zahrali so svojim starým rodičom.

       • Pozvánka pre rodičov - kávička s rodičmi
        • Pozvánka pre rodičov - kávička s rodičmi

         Milí rodičia,

         pozývame Vás opäť na milé stretnutie s vedením školy. Pozvaní sú všetci rodičia detí našej školy.

         Kedy? 11.11.2022 od 7:30
         Kde? jedáleň CZŠ s MŠ JK

         Na stretnutí je možné okrem neformálnych rozhovorov, spýtať sa na otázky, ktoré vás trápia alebo vám nie sú jasné. Určite nič nepokazíte, ak na stretnutie prinesiete aj niečo dobré z Vašej kuchyne.

        • Pozvánka pre starých rodičov

         Po dvojročnej prestávke opäť pozývame do školy starých rodčov našich detí. Spoločne sa niečo naučíme, zahráme sa, porozprávame a samozrejme pohostíme sa navzájom dobrotkami k čaju.

         Kedy? Utorok 25.10.2022 o 7:45 v triede svojho vnúčaťa

         Tešíme sa na Vás.

       • Dni ako iné a predsa výnimočné
        • Dni ako iné a predsa výnimočné

         Od začiatku školského roka si v škole pripomíname aj rôzne špeciálne dni. Výnimočnosť každého nového dňa je v tieto dni doplnená milou pripomienkou nejakej vlastnosi alebo schopnosti, s ktorou sa stretávame. Niektoré dni dokonca nájdete aj v kalendári ako medzinárodnú pripomienku.

         Koncom septembra sme zas od rána hľadali za čo všetko sme vďační. V niektorých triedach sa písali listy a odkazy plné vďaky, niektorí zas "vysadili" záhradu vďačnosti alebo len na chodbe poďakovali okoloidúcim za niečo pekné. V jednej z tried sa deti prestriedali na "kresle vďačnosti". Kto v ňom sedel prijímal vďaky od spolužiakov. Pripomenuli sme si za čo sme vďační a berieme niekedy ako samozrejmosť.

       • Oznam o riaditeľskom voľne pre 2.stupeň
        • Oznam o riaditeľskom voľne pre 2.stupeň

         Riaditeľka Cirkevnej základnej školy s materskou školou Jána Krstiteľa v Partizánskom v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 a v súlade s § 3 ods. 10 vyhlášky č. 231/2009 Z.z. o podrobnostiach o organizácii školského roka udeľuje žiakom druhého stupňa Cirkevnej základnej školy s materskou školou Jána Krstiteľa v Partizánskom z organizačných dôvodov riaditeľské voľno dňa 21.10.2022 (piatok).

        • Oi! Hola! Hallo! Ahoj! Ciao!

         Kto zavítal do našej školy vo štvrtok 29.09.2022 mohol sa cítiť zmätený, či nezablúdil na medzinárodnú ambasádu. Deti sa po portugalsky učili úvodné frázy, počítali krajiny Spojeného kráľovstva, hľadali časti Talianska, kráľovná Viktória pasovala nových rytierov, v Mexiku tancovali, v Holandsku žasli nad tulipánmi... Triedy sa zmenili na územia iných štátov ba i kontinentov. Na cestu si deti museli správne vyplniť pas, do ktorého zbierali pečiatky z prejdených krajín. Ak by popri putovaní potrebovali doplniť sily alebo ponaťahovať stuhnuté kosti, mali možnosť zacvičiť si po anglicky alebo pozrieť krátky anglický film.

        • Ďakujeme Nadácii VW za legorobotiku!

         V tomto školskom roku sa v našej škole otvoril aj krúžok legorobotiky. Nebolo by to možné bez pomoci Nadácie VW, ktorá poskytla finančné prostriedky na zakúpenie pomôcok. Krúžok je atraktívny hlavne pre našich mládencov. Jeho kapacita bola veľmi rýchlo obsadená.

         Ďakujeme Nadácii VW, že môžeme aj vďaka ich podpore ponúknuť deťom priestor na rozvoj v tejto oblasti. Zároveň ďakujeme aj Hanke Kováčovej, ktorá venovala čas a napísala tento úspešný projekt.

        • Misia na asteroid úspešná!

         Dňa 30.9.2022 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže Misia na asteroid, ktorú usporiadala Hvezdáreň Partizánske koncom minulého školského roka. Do súťaže sa zapojili všetci žiaci vtedy štvrtého, dnes piateho ročníka. Tri žiačky z našej školy - Anabelka Grenčíková, Lea Karlíková a Hanka Kuricová boli ocenené medzi prvými desiatimi najlepšími prácami. Dievčatám gratulujeme! Ďakujeme aj Lenke Brezáni za ich sprevádzanie na hodinách výtvarnej výchovy. Tieto, ale aj ďalšie práce z našej školy, sú vystavené na druhom poschodí Mestskej knižnice v Partizanskom.

       • Aj prebytočný papier nám pomôže
        • Aj prebytočný papier nám pomôže

         Od dnes (streda 28.9). sa v areáli školy môžete zapojiť do zberu papiera. Zbiera sa papier (okrem kartónov) vo forme letákov, novín, časopisov alebo starých kníh (bez tvrdých obalov). Papier by mal byť previazaný špagátom, nie páskou. Zbiera sa od 13:30 do 16:30 do utorku 4.10.

         A ako môže obyčajný papier pomôcť? Po odvážení a spočítaní celého zberu sa výsledná suma rozdelí (podľa zápisu o zbere) medzi nás a gymnázium, ktoré zber organizuje. Aj tieto peniaze sa použijú na rozvoj školy. Vopred vám ďakujeme.

        • Cestujeme zadarmo a učíme (sa) pre život

         Európsky týždeň mobility sme si pripomenuli aj na našej škole počas tretieho septembrového týždňa. Témou tohto ročníka bola LEPŠIA DOSTUPNOSŤ a mottom CESTUJEME ZODPOVEDNE.

         Medzi naše aktivity, ktorými sme prispeli do mobility bolo, že si žiaci v rámci openingu priblížili a zhodnotili súčasné dopravné zvyky a návyky. Deti poukázali na klady a zápory cestovania verejnou dopravou, bicyklom či kolobežkou. Zaujímavým poznatkom bolo, že často rodičia vozia deti autom na krátke vzdialenosti. Tým si uvedomili, že aj zmenou spôsobu dopravy dokážu prispieť k ochrane životného prostredia či k šetreniu peňazí.

         Mesto Partizánske sa do Európskeho týždňa mobility zapojilo po 10-krát. Preto v stredu 21.09.2022 mohli cestujúci využiť mestskú hromadnú dopravu zdarma. Medzi nimi boli aj naši žiaci z Orange class (2.B) s pani učiteľkou Peťkou Berešíkovou a Yellow class (3.B) s Jankou Karlíkovou. Počas ja

       • Biela pastelka 2022 v našej škole
        • Biela pastelka 2022 v našej škole

         V piatok 23.09.2022 sme sa opäť zapojili do zbierky Biela pastelka. Táto verejná zbierka sa konala už po 21.krát. My sme využili možnosť rozprávať sa a dať deťom zažiť aké je to nevidieť. Hľadali sme možnosti ako vieme byť nápomocní. Počas dňa v škole deti mohli prispieť do pokladnice, ktorú mali na starosti tentokrát deti z White class - Martinka a Oliverko. Učili sa ako vysvetliť dôvod zbierky a poprosiť o príspevok. Zvládli to veľmi pekne a výsledkom je, že v škole sa nám podarilo vyzbierať 123€, ktoré poputujú na zlepšenie a skvalitnenie života nevidiacim. Viac informácií o zbierke a možnosť podpory nájdete na www.bielapastelka.sk

        • Medzinárodný (týž)deň jazykov

         Aké je hlavné mesto Mexika? Kedy chodí Ježiško v Španielsku? Prečo Japonci píšu inak ako my? Koľko krokov ma brazílska samba? Aké krajiny to patria pod nového anglického kráľa? Sú škótske sukne naozaj pohodlné pre chlapov?

         Od pondelka 26.09. sa v našej škole budú diať veľké veci. V Európe si pripomíname Európsky deň jazykov, no vďaka našim neeurópskym kolegom sme si my tento deň rozšírili na Medzinárodný deň jazykov. Počas 4 dní sa v škole budú objavovať rôzne informácie o cudzích jazykoch, krajinách a ich zvykoch. Toto bádanie vyvrcholí vo štvrtok 29.09., kedy si celá škola zažije na rôznych stanoviskách každú jednu krajinu.

     • Ostaňte s nami v spojení

     • Zvonenia

      Nedeľa 19. 5. 2024
     • Jedálny lístok

      • Pondelok13. 05.
      • Polievka zemiaková (5.127) (180/200/220/250)
       Ovsené vločky (4.001) (8/11/11/14)
       Morčací paprikáš (9.010) (SK) (121/147/177/235)
       Halušky (17.002) (120/160/180/220)
       Prírodná ovocná šťava 100% (1.028) (150/200/200/250)
      • Utorok14. 05.
      • Polievka z fazuľkových strukov (5.103) (180/200/220/250)
       A: Chlieb k polievke (3.001) (30/50/50/70)
       Bravčové rezne prekladané (7.007) (SK) (66/83/100/138)
       Ryža dusená (17.011) (110/150/170/190)
       Zeleninová obloha – kapusta, mrkva, kukurica (24.074) (40/60/60/80)
       Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.024) (150/200/200/250)
      • Streda15. 05.
      • Polievka hrachová s mäsom a so zeleninou (5.031) (SK) (180/200/220/250)
       A: Chlieb k polievke (3.001) (30/50/50/70)
       Palacinky s džemom (15.031) (180/240/300/360)
       Mlieko polotučné (1.015) (150/200/200/250)
       Jablká (22.011) (100/150/150/200)
      • Štvrtok16. 05.
      • Polievka gazdovská kuracia (5.023) (SK) (180/200/220/250)
       Štefanská sekaná pečienka (13.060) (SK) (65/85/110/140)
       Zemiaky na kyslo (18.014) (190/220/260/280)
       Chlieb k prívarku (3.003) (40/60/80/100)
       Ovocno - zeleninový nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.025) (150/200/200/250)

      • Piatok17. 05.
      • Polievka gulášová (5.025) / bez mäsa/ (180/200/220/250)
       A: Chlieb k polievke (3.001) (30/50/50/70)
       Karfiol zapekaný (14.013) (120/170/200/240)
       Zemiaková kaša (17.018) (130/195/240/295)
       Šalát uhorkový (24.036) (60/90/90/120)
       Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.024) (150/200/200/250)