• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
       • Novinky

         • Čaj so starými rodičmi
          • Čaj so starými rodičmi

           Október je mesiac, kedy si pripomíname dôležitosť starých rodičov i v živote detí. Opäť sme ponúkli možnosť zažiť jeden výnimočný deň, v utorok 25.10.2022, v ktorom si vnúčatá a starí rodičia mohli zažiť spoločné chvíle v našej škole. Veľmi nás potešilo, že na toto podujatie prialo pozvanie veľké množstvo starých rodičov.

           Týmto spoločným stretnutím sme si chceli uctiť starých rodičov, pripomenúť si ich múdrosť a dôležitosť v našich životoch. Okrem toho sa spoločne so žiakmi a učiteľmi stali súčasťou našich vyučovacích hodín. Cez rôzne aktivity sa deti napríklad dozvedeli, čomu sa radi venujú, aké mali detstvo alebo na čo si najradšej spomínajú v súvislosti so školou. Tento deň nebol len o rozhovoroch, učení, ale i o zábave. Deti si priniesli svoje obľúbené spoločenské hry, ktoré si zahrali so svojim starým rodičom.

         • Pozvánka pre rodičov - kávička s rodičmi
          • Pozvánka pre rodičov - kávička s rodičmi

           Milí rodičia,

           pozývame Vás opäť na milé stretnutie s vedením školy. Pozvaní sú všetci rodičia detí našej školy.

           Kedy? 11.11.2022 od 7:30
           Kde? jedáleň CZŠ s MŠ JK

           Na stretnutí je možné okrem neformálnych rozhovorov, spýtať sa na otázky, ktoré vás trápia alebo vám nie sú jasné. Určite nič nepokazíte, ak na stretnutie prinesiete aj niečo dobré z Vašej kuchyne.

          • Pozvánka pre starých rodičov

           Po dvojročnej prestávke opäť pozývame do školy starých rodčov našich detí. Spoločne sa niečo naučíme, zahráme sa, porozprávame a samozrejme pohostíme sa navzájom dobrotkami k čaju.

           Kedy? Utorok 25.10.2022 o 7:45 v triede svojho vnúčaťa

           Tešíme sa na Vás.

         • Dni ako iné a predsa výnimočné
          • Dni ako iné a predsa výnimočné

           Od začiatku školského roka si v škole pripomíname aj rôzne špeciálne dni. Výnimočnosť každého nového dňa je v tieto dni doplnená milou pripomienkou nejakej vlastnosi alebo schopnosti, s ktorou sa stretávame. Niektoré dni dokonca nájdete aj v kalendári ako medzinárodnú pripomienku.

           Koncom septembra sme zas od rána hľadali za čo všetko sme vďační. V niektorých triedach sa písali listy a odkazy plné vďaky, niektorí zas "vysadili" záhradu vďačnosti alebo len na chodbe poďakovali okoloidúcim za niečo pekné. V jednej z tried sa deti prestriedali na "kresle vďačnosti". Kto v ňom sedel prijímal vďaky od spolužiakov. Pripomenuli sme si za čo sme vďační a berieme niekedy ako samozrejmosť.

         • Oznam o riaditeľskom voľne pre 2.stupeň
          • Oznam o riaditeľskom voľne pre 2.stupeň

           Riaditeľka Cirkevnej základnej školy s materskou školou Jána Krstiteľa v Partizánskom v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 a v súlade s § 3 ods. 10 vyhlášky č. 231/2009 Z.z. o podrobnostiach o organizácii školského roka udeľuje žiakom druhého stupňa Cirkevnej základnej školy s materskou školou Jána Krstiteľa v Partizánskom z organizačných dôvodov riaditeľské voľno dňa 21.10.2022 (piatok).

          • Oi! Hola! Hallo! Ahoj! Ciao!

           Kto zavítal do našej školy vo štvrtok 29.09.2022 mohol sa cítiť zmätený, či nezablúdil na medzinárodnú ambasádu. Deti sa po portugalsky učili úvodné frázy, počítali krajiny Spojeného kráľovstva, hľadali časti Talianska, kráľovná Viktória pasovala nových rytierov, v Mexiku tancovali, v Holandsku žasli nad tulipánmi... Triedy sa zmenili na územia iných štátov ba i kontinentov. Na cestu si deti museli správne vyplniť pas, do ktorého zbierali pečiatky z prejdených krajín. Ak by popri putovaní potrebovali doplniť sily alebo ponaťahovať stuhnuté kosti, mali možnosť zacvičiť si po anglicky alebo pozrieť krátky anglický film.

          • Ďakujeme Nadácii VW za legorobotiku!

           V tomto školskom roku sa v našej škole otvoril aj krúžok legorobotiky. Nebolo by to možné bez pomoci Nadácie VW, ktorá poskytla finančné prostriedky na zakúpenie pomôcok. Krúžok je atraktívny hlavne pre našich mládencov. Jeho kapacita bola veľmi rýchlo obsadená.

           Ďakujeme Nadácii VW, že môžeme aj vďaka ich podpore ponúknuť deťom priestor na rozvoj v tejto oblasti. Zároveň ďakujeme aj Hanke Kováčovej, ktorá venovala čas a napísala tento úspešný projekt.

          • Misia na asteroid úspešná!

           Dňa 30.9.2022 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže Misia na asteroid, ktorú usporiadala Hvezdáreň Partizánske koncom minulého školského roka. Do súťaže sa zapojili všetci žiaci vtedy štvrtého, dnes piateho ročníka. Tri žiačky z našej školy - Anabelka Grenčíková, Lea Karlíková a Hanka Kuricová boli ocenené medzi prvými desiatimi najlepšími prácami. Dievčatám gratulujeme! Ďakujeme aj Lenke Brezáni za ich sprevádzanie na hodinách výtvarnej výchovy. Tieto, ale aj ďalšie práce z našej školy, sú vystavené na druhom poschodí Mestskej knižnice v Partizanskom.

         • Aj prebytočný papier nám pomôže
          • Aj prebytočný papier nám pomôže

           Od dnes (streda 28.9). sa v areáli školy môžete zapojiť do zberu papiera. Zbiera sa papier (okrem kartónov) vo forme letákov, novín, časopisov alebo starých kníh (bez tvrdých obalov). Papier by mal byť previazaný špagátom, nie páskou. Zbiera sa od 13:30 do 16:30 do utorku 4.10.

           A ako môže obyčajný papier pomôcť? Po odvážení a spočítaní celého zberu sa výsledná suma rozdelí (podľa zápisu o zbere) medzi nás a gymnázium, ktoré zber organizuje. Aj tieto peniaze sa použijú na rozvoj školy. Vopred vám ďakujeme.

          • Cestujeme zadarmo a učíme (sa) pre život

           Európsky týždeň mobility sme si pripomenuli aj na našej škole počas tretieho septembrového týždňa. Témou tohto ročníka bola LEPŠIA DOSTUPNOSŤ a mottom CESTUJEME ZODPOVEDNE.

           Medzi naše aktivity, ktorými sme prispeli do mobility bolo, že si žiaci v rámci openingu priblížili a zhodnotili súčasné dopravné zvyky a návyky. Deti poukázali na klady a zápory cestovania verejnou dopravou, bicyklom či kolobežkou. Zaujímavým poznatkom bolo, že často rodičia vozia deti autom na krátke vzdialenosti. Tým si uvedomili, že aj zmenou spôsobu dopravy dokážu prispieť k ochrane životného prostredia či k šetreniu peňazí.

           Mesto Partizánske sa do Európskeho týždňa mobility zapojilo po 10-krát. Preto v stredu 21.09.2022 mohli cestujúci využiť mestskú hromadnú dopravu zdarma. Medzi nimi boli aj naši žiaci z Orange class (2.B) s pani učiteľkou Peťkou Berešíkovou a Yellow class (3.B) s Jankou Karlíkovou. Počas ja

         • Biela pastelka 2022 v našej škole
          • Biela pastelka 2022 v našej škole

           V piatok 23.09.2022 sme sa opäť zapojili do zbierky Biela pastelka. Táto verejná zbierka sa konala už po 21.krát. My sme využili možnosť rozprávať sa a dať deťom zažiť aké je to nevidieť. Hľadali sme možnosti ako vieme byť nápomocní. Počas dňa v škole deti mohli prispieť do pokladnice, ktorú mali na starosti tentokrát deti z White class - Martinka a Oliverko. Učili sa ako vysvetliť dôvod zbierky a poprosiť o príspevok. Zvládli to veľmi pekne a výsledkom je, že v škole sa nám podarilo vyzbierať 123€, ktoré poputujú na zlepšenie a skvalitnenie života nevidiacim. Viac informácií o zbierke a možnosť podpory nájdete na www.bielapastelka.sk

          • Medzinárodný (týž)deň jazykov

           Aké je hlavné mesto Mexika? Kedy chodí Ježiško v Španielsku? Prečo Japonci píšu inak ako my? Koľko krokov ma brazílska samba? Aké krajiny to patria pod nového anglického kráľa? Sú škótske sukne naozaj pohodlné pre chlapov?

           Od pondelka 26.09. sa v našej škole budú diať veľké veci. V Európe si pripomíname Európsky deň jazykov, no vďaka našim neeurópskym kolegom sme si my tento deň rozšírili na Medzinárodný deň jazykov. Počas 4 dní sa v škole budú objavovať rôzne informácie o cudzích jazykoch, krajinách a ich zvykoch. Toto bádanie vyvrcholí vo štvrtok 29.09., kedy si celá škola zažije na rôznych stanoviskách každú jednu krajinu.

         • Pozvánka - Akadémia pre rodičov
          • Pozvánka - Akadémia pre rodičov

           Jedenkrát zažiť je lepšie ako stokrát počuť.

           Tešíme sa, že môžeme opäť rozbehnúť naše stretávanie a vzdelávanie s rodičmi. Prvým hosťom, z plánovaných piatich, v tomto školskom roku je garantka Hejného metódy na Slovensku Dagmar Môťovská a to v piatok 30.09.2022 od 16:00 do 18:00.

           Počas interaktívneho seminára garantujeme zážitok z objavovania. Chuťové bunky môžu potešiť aj dobroty z vašej domácej kuchyne.

         • Plenárne a triedne rodičovské združenie
          • Plenárne a triedne rodičovské združenie

           Milí rodičia,

           pozývame Vás na plenárne a triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 19.9.2022.

           Plenárne rodičovské združenie pre prvý stupeň sa začne o 16.hod v multifunkčnej miestnosti na 2. poschodí. Po ňom bude nasledovať triedne rodičovské združenie v kmeňových triedach.

           Plenárne rodičovské združenie pre druhý stupeň sa začne o 17.hod v multifunkčnej miestnosti na 2. poschodí. Po ňom bude nasledovať triedne rodičovské združenie v kmeňových triedach.

         • Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023
          • Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

           Milé deti, milí rodičia. Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční dňa 05.09.2022 (pondelok) o 08.30 hod. na školskom dvore.

           Po skončení slávnostného otvorenia pôjdeme do tried a odtiaľ spolu na svätú omšu, ktorá sa uskutoční v rímskokatolickom kostole Božského Srdca Ježišovho o 9:30. Na svätú omšu sú srdečne pozvaní aj rodičia a priatelia školy.

         • Urobili sme radosť v DSS
          • Urobili sme radosť v DSS

           ​​​​​​Pred koncom školského roka sme dostali ponuku pripraviť krátke vystúpenie pre seniorov v DSS. Dve naše triedy - orange a white class si popri ukončovaní školského roka našli čas a pripravili krátke vystúpenie detí na husliach, klavíri, saxofóne a gitare, zarecitovali básničku od Daniela Heviera a potom spoločne roztlieskali seniorov na ľudových piesňach a ukazovačkách.​​​​​​

         • Ďakujeme!
          • Ďakujeme!

           Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme tento rok zvládli! Ďakujeme za podporu a povzbudenie, za Váš čas a ochotné ruky, za to, že stojíte za nami. Naša škola prekvitá aj vďaka Vám!

           Nižšie nájdete aj krátke video z niektorých akcií a udalostí tohto školského roka.

         • Ukončenie školského roka 2021/2022
          • Ukončenie školského roka 2021/2022

           Riaditeľka Cirkevnej základnej školy Jána Krstiteľa v Partizánskom v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 a v súlade s § 3 ods. 10 vyhlášky č. 231/2009 Z.z. o podrobnostiach o organizácii školského roka udeľuje žiakom Cirkevnej základnej školy s materskou školou Jána Krstiteľa v Partizánskom z organizačných dôvodov riaditeľské voľno dňa 30.06.2022 (štvrtok).

         • Rozkvitlo pod detskými rúčkami
          • Rozkvitlo pod detskými rúčkami

           Počas tohto školského roka v škole prebiehal aj keramický krúžok. Dnes sa deti tešili spoločne z vytvorených výrobkov. Na krúžku s Katkou Turčekovou sa podučili technikám úpravy a výroby drobných keramických výrobkov. Možno aj rannú kávičku si u nás vypijete zo šáločiek z vlastnej dielne. Už teraz sa na Vás tešíme!

          • Štefánik na školách - ocenenie za video

           Minulý týždeň 9.6. bola vyhodnotená súťaž Štefánik na školách organizovaná Spoločnosťou M.R.Štefánika. Šimon Galiovský získal špeciálne ocenenie v rámci umeleckej časti súťaže za originálne video o živote M.R.Štefánika. Jeho videá zaujali už aj na projektoch a iných hodinách. Veď, posúďte sami. Šimimu gratulujeme a ďakujeme, že rozvíja svoj talent!

       • Ostaňte s nami v spojení

       • Zvonenia

        Streda 21. 2. 2024
       • Jedálny lístok

        • Streda21. 02.
        • MŠ: Polievka fazuľová s mäsom a zeleninou (5.019) (SK) (180/200/220/250)
         Cestovina bez posýpky (15.006) (145/185/210/270)
         Posýpka kakaová na cestoviny (16.001) (23/30/35/40)
         Mlieko polotučné (1.015) (150/200/200/250)
         Mandarínky (22.005) (96/150/150/200)

        • Štvrtok22. 02.
        • MŠ: Polievka zeleninová (5.122) (180/200/220/250)
         Kurací paprikáš (9.004) (SK) (116/142/158/192)
         Halušky (17.002) (120/160/180/220)
         Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.024) (150/200/200/250)