• Novinky

      • Veľká radosť po Beniakovych Chynoranoch

       Nedočkavo sme sledovali zápolenie našich piatich recitátorov na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína pod názvom Beniakove Chynorany. A akú radosť sme mali, keď sme ich výsledky uzreli!

       v I. kategórii próza - 1.miesto Viktória Tothová

       v II. kategórii poézia - 3.miesto Lea Karlíková

       v III. kategórii poézia - 1.miesto Filip Horňák a próza - 2.miesto Maruška Šestak

     • Dni otvorených dverí v celej škole
      • Dni otvorených dverí v celej škole

       Srdečne Vás pozývame na Dni otvorených dverí, ktoré sa budú konať v dňoch 14. (utorok) a 15.03.2023 (streda). Naša škola bude v týchto dňoch otvorená pre záujemcov o našu školu a rodičov detí na druhom stupni ZŠ.

       Budete mať možnosť vidieť vyučovanie:

       • ak máte záujem vidieť náš každodenný úvod do
      • Maruška úspešný riešiteľ angličtiny

       V Dubnici nad Váhom sa stretlo na krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku 24 súťažiacich. V kategórii C1 nás reprezentovala Maria Elizabeth Šesták, ktorej sa podarilo úspešne prejsť cez 3 kolá a ako úspešný riešiteľ umiestniť sa na 10.mieste. Maruške ďakujeme za reprezentáciu, za prácu na sebe a za zapájanie sa do práce navyše na olympiádach.

      • Školská pošta nás nečakane ohúrila množstvom

       Na sviatok svätého Valentína, ktorý je známy ako sviatok zaľúbených, sme sa rozhodli v škole založiť dočasnú poštovú schránku. No nie hocijakú. Školskú schránku zapĺňali odkazy pre kamarátov, spolužiakov, učiteľov, vychovávateľov - jednoducho pre ľudí, ktorých máme radi a vážime si ich alebo ich za niečo chceme oceniť a poďakovať im.

      • Zapíšte sa k nám!

       Už vo štvrtok 23.02.2023 sa koná informačné stretnutie pre záujemcov o zápis do 1. ročníka v školskom roku 2023/2024. Na stretnutí, ktoré začne o 16:30 a bude prebiehať približne hodinu, bude predstavená misia školy, učebné metódy a bude možnosť pýtať sa na všetky podstatné informácie, ktoré vás zaujímajú.

      • Úspešná Partizánčanka na Youth club days

       Ponuku prísť medzi nás a predstaviť nám svoju nie vždy jednoduchú cestu k vybudovaniu firmy s radosťou prijala Partizánčanka Dajana Varga Rodriguez. Medzi druhostupniarmi sa v stredu 15.02.2023 cítila ako ryba vo vode. Vyštudovaná učiteľka s ambicióznymi snami a s kubánskom vervou priblížila deťom úskalia práce na svojej značke.

      • Pozvánka Kávička s rodičmi

       Milí rodičia,

       v piatok 24.02.2023 budeme mať pre vás okrem možností nazrieť do triedy svojho dieťaťa aj niečo chutné k tomu. Pozývame vás na tradičnú Kávičku s rodičmi, ktorá bude už od 7:30 v priestoroch školskej jedálne. Okrem chutnej kávy si pochutnáte na drobnom občerstvení od šikovných gazdiniek. Počas stretnutia v príjemnej atmosfére sa môžete popýtať na veci, ktoré vás zaujímajú príp. by ste uvítali v našej škole a vypočuť si názory ostatných rodičov.

      • Kurz Filip pre rodičov - pozvanie

       Pozývame Ťa na jedinečný kurz Filip - obnovu vzťahu s Ježišom a jeho láskou - ako prípravu na Veľkú Noc. Kurz sa uskutoční 16.-18. marca 2023 v priestoroch školy v časoch:

       • vo štvrtok 16.3. a v piatok 17.3 od 18:00do 20:00,
       • v sobotu 18.3 od 10:00 do 18:00.

       Záloha je 10€ a na mieste sa doplatí ešte 5€. V cene je občerstvenie - káva, čaj, keksíky, v sobotu obed v jedálni. Prihlásiť sa môžete do 10. marca 2023 na recepcii.

      • Úspešné okresné kolo Dejepisnej olympiády

       V priestoroch Základnej školy na Malinovského ulici v Partizánskom sa 08.02.2023 konal už 15.ročník Dejepisnej olympiády pre žiakov základných škôl. Našu školu reprezentovali štyria žiaci - víťazi školského kola, v kategórii D - 8.ročník Maruška a Valérko a v kategórii E - 7. ročník Johanka a Tomáš.

      • Zamaskuj sa do školy

       Aj tento rok zasadnú do školských lavíc princezné, čarodejníci, pukance alebo práčka. Nezbláznili sme sa! Ak neveríte, uveríte. V pondelok 20.02.2023 sa totiž učíme v maskach. Vaše deti v tento deň bude uciť Šeherezáda, Arabela, česká turistka alebo rímski vojaci. Cez veľkú prestávku si urobíme defilé všetkých masiek a zakončíme to veľkou zábavou v RsT.

      • Pozdravujem vás, lesy, hory, pri odobierke nastokráť!

       Po školskom kole v prednese poézie a prózy žiakov 1. stupňa prišiel rad aj na starších žiakov. Že máme talenty aj medzi nimi dokázalo 7 recitátorov z piateho, šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Za výbornej podpory obecenstva z radov ich spolužiakov si zmerali sily v troch kategóriách a odborná porota rozhodla o takomto umiestnení:

      • Do you speak english? Really?

       Nielen znalosť týchto viet preukázali naše dievčatá z 8A na English language competition, ktorú zorganizovalo Gymnázium Partizánske posledný deň v januári 2023. Velkú radosť zažili a ocenenie dosiali, keď v kategórii Juniori zobrali hneď najvyššie priečky. Emmka Krasulová nenašla premožiteľa a umiestnila sa na 1.mieste a Maruška Elizabeth Šesták sa zaradila hneď za ňu na krásne 2.miesto.

      • Naši Všetkovedkovia a Klokani v akcii

       Aj v tomto školskom roku sa mnohé deti z prvého stupňa zapojili do súťaženia o titul Všetkovedko. Súťaž sa konala v novembri a z našej školy sa zapojilo viac ako 60 detí! Ceny všetkým zúčastneným sme odovzdávali v januári. V každej triede sa našlo aspoň 1 dieťa, ktoré sa umiestnilo medzi 30% najúspešnejších riešiteľov z celkových 20.000 účastníkov, ostatných zapojených potešil diplom Všetkovedkov učeň a ceruzka s logom súťaže. Úlohy v súťaži sú zábavné, zaujímavé a deti o nich zvyknú diskutovať ešte zopár dní po skončení súťaže.

      • #GENERÁCIAZ

       Pri príležitosti dňa pre bezpečnejší internet sa naši siedmaci zúčastnili v pondelok 06.02.2023 inscenácie #GenerácieZ, ktorá zobrazovala aktuálne situácie z online sveta mladých.

       Nezostalo to iba pri divadle. Odborníci z NKS - detstvobeznasilia a digiQ, rovesníci digiPEER a herci z Bieleho divadla navštívili našu školu a diskutovali s deťmi o témach inscenácie a o tom, čo môžu robiť, keby sa im niečo také udialo...

      • Ocenenie práce detí - matematika

       Po úspešnom vyriešení domáceho kola Matematickej olympiády MO5 postúpili do okresného kola Mia Mojtová a Jakub Bartolen. Obidvaja sa na okresnom umiestnili na spoločnom 3. mieste. Srdečne im gratulujeme, ďakujeme im za reprezentáciu našej školy a prajeme im ďalšie úspechy v matematike a radosť z nových skúseností.

      • Ďakujeme Nadácii VW!

       Obľúbenou miestnosťou medzi našimi deťmi je isto Snoezelen. Pokojná atmosféra vďaka prítmiu, pohodlným vankúšom, relaxačnej hudbe, na dotyk príjemnému kobercu... Každý rok v nej pribudne niečo nové, čo pohladí naše zmysly a poskytne nám pohodlie.

       Tento rok sme vďaka podpore Nadácie VW mohli zakupiť nové vybavenie (baldachýn, farebné kamene...) a mohli sme sa zúčastniť vzdelávania sprevádzajúcich osôb miestnosťou Snoezelen. Dakujeme, že aj vďaka ich podpore môžeme vytvárat priestor na upokojenie a relaxáciu.

     • Oznam o riaditeľskom voľne
      • Oznam o riaditeľskom voľne

       Vážení rodičia!

       Dňa 10.2.2023 (piatok) je udelené pre našu školu riaditeľské voľno z dôvodu konania celodenných duchovných cvičení pre učiteľov a nepedagogických zamestnancov. Základná ani materská škola tento deň nebude v prevádzke.

       Ďakujeme za porozumenie!

      • Pozvánka na divadlo GeneráciaZ

       V Partizánskom, dňa 5.2.2023, t.j. nedeľa, o 18:00 bude bezplatné predstavenie divadelnej inscenácie #GeneraciaZ, v Dome kultúry v Partizánskom, v rámci multidisciplinárnej spolupráce subjektov pôsobiacich pri ochrane detí pred násilím v súvislosti s implementáciou Národného projektu Podpora ochrany detí pred násilím (kód ITMS 2014+: 312041M679).

      • Olympiáda v anglickom jazyku - Okresné kolo

       Nový úspech našej školy:

       Nina Filipová: 3.miesto
       Ella Junásová: 5.-6.miesto

       Gratulujeme Ninke a Ellke ku krásnej reprezentácii našej školy na Olympiáde v anglickom jazyku. Želáme im, aby aj vďaka tomuto jazyku spoznali mnoho zaujímavých ľudí a krajín.

   • Ostaňte s nami v spojení

   • Zvonenia

    Sobota 3. 6. 2023
   • Jedálny lístok

     zatiaľ žiadne údaje