• Novinky

      • Do you speak english? Really?

       Nielen znalosť týchto viet preukázali naše dievčatá z 8A na English language competition, ktorú zorganizovalo Gymnázium Partizánske posledný deň v januári 2023. Velkú radosť zažili a ocenenie dosiali, keď v kategórii Juniori zobrali hneď najvyššie priečky. Emmka Krasulová nenašla premožiteľa a umiestnila sa na 1.mieste a Maruška Elizabeth Šesták sa zaradila hneď za ňu na krásne 2.miesto.

      • Naši Všetkovedkovia a Klokani v akcii

       Aj v tomto školskom roku sa mnohé deti z prvého stupňa zapojili do súťaženia o titul Všetkovedko. Súťaž sa konala v novembri a z našej školy sa zapojilo viac ako 60 detí! Ceny všetkým zúčastneným sme odovzdávali v januári. V každej triede sa našlo aspoň 1 dieťa, ktoré sa umiestnilo medzi 30% najúspešnejších riešiteľov z celkových 20.000 účastníkov, ostatných zapojených potešil diplom Všetkovedkov učeň a ceruzka s logom súťaže. Úlohy v súťaži sú zábavné, zaujímavé a deti o nich zvyknú diskutovať ešte zopár dní po skončení súťaže.

      • #GENERÁCIAZ

       Pri príležitosti dňa pre bezpečnejší internet sa naši siedmaci zúčastnili v pondelok 06.02.2023 inscenácie #GenerácieZ, ktorá zobrazovala aktuálne situácie z online sveta mladých.

       Nezostalo to iba pri divadle. Odborníci z NKS - detstvobeznasilia a digiQ, rovesníci digiPEER a herci z Bieleho divadla navštívili našu školu a diskutovali s deťmi o témach inscenácie a o tom, čo môžu robiť, keby sa im niečo také udialo...

      • Ocenenie práce detí - matematika

       Po úspešnom vyriešení domáceho kola Matematickej olympiády MO5 postúpili do okresného kola Mia Mojtová a Jakub Bartolen. Obidvaja sa na okresnom umiestnili na spoločnom 3. mieste. Srdečne im gratulujeme, ďakujeme im za reprezentáciu našej školy a prajeme im ďalšie úspechy v matematike a radosť z nových skúseností.

      • Ďakujeme Nadácii VW!

       Obľúbenou miestnosťou medzi našimi deťmi je isto Snoezelen. Pokojná atmosféra vďaka prítmiu, pohodlným vankúšom, relaxačnej hudbe, na dotyk príjemnému kobercu... Každý rok v nej pribudne niečo nové, čo pohladí naše zmysly a poskytne nám pohodlie.

       Tento rok sme vďaka podpore Nadácie VW mohli zakupiť nové vybavenie (baldachýn, farebné kamene...) a mohli sme sa zúčastniť vzdelávania sprevádzajúcich osôb miestnosťou Snoezelen. Dakujeme, že aj vďaka ich podpore môžeme vytvárat priestor na upokojenie a relaxáciu.

     • Oznam o riaditeľskom voľne
      • Oznam o riaditeľskom voľne

       Vážení rodičia!

       Dňa 10.2.2023 (piatok) je udelené pre našu školu riaditeľské voľno z dôvodu konania celodenných duchovných cvičení pre učiteľov a nepedagogických zamestnancov. Základná ani materská škola tento deň nebude v prevádzke.

       Ďakujeme za porozumenie!

      • Pozvánka na divadlo GeneráciaZ

       V Partizánskom, dňa 5.2.2023, t.j. nedeľa, o 18:00 bude bezplatné predstavenie divadelnej inscenácie #GeneraciaZ, v Dome kultúry v Partizánskom, v rámci multidisciplinárnej spolupráce subjektov pôsobiacich pri ochrane detí pred násilím v súvislosti s implementáciou Národného projektu Podpora ochrany detí pred násilím (kód ITMS 2014+: 312041M679).

      • Olympiáda v anglickom jazyku - Okresné kolo

       Nový úspech našej školy:

       Nina Filipová: 3.miesto
       Ella Junásová: 5.-6.miesto

       Gratulujeme Ninke a Ellke ku krásnej reprezentácii našej školy na Olympiáde v anglickom jazyku. Želáme im, aby aj vďaka tomuto jazyku spoznali mnoho zaujímavých ľudí a krajín.

      • Škola budúcnosti očami Daniela Heviera

       Minulý týždeň sme v škole zažili opäť výnimočný deň. Na chodbách mohli žiaci stretnúť známeho slovenského spisovateľa pre deti a mládež Daniela Heviera. Jeho príbehy, rozprávky a básne sú známe deťom i dospelým. Daniel Hevier potešil svojím zaujímavým rozprávaním o živote v školskej lavici žiakov siedmeho a ôsmeho ročníka.

      • Aj s 2 sa dajú robiť veľké veci na 100!

       Minulý rok sme vďaka peniazom z 2% (vo výške 4137,53€) pre Vaše deti mohli realizovať tieto veci:

       • pomôcky pre 1.stupeň - 379,53€
       • pomôcky pre 2.stupeň - 493€
       • dofinancovavanie projektu outdoorová čitáreň - 340€
       • školské lavice a stoličky do prvej triedy - 2775€
       • workshopy pre 2. stupeň Post Bellu
      • Tancujem s tebou rád, je mi s tebou hej!

       Možno aj táto pieseň zaznie na ďalšom školskom plese 4.februára 2023 v Kultúrnom dome vo Veľkých Uherciach. Srdečne pozývame galantných pánov, aby pozvali do tanca svoje krásne polovičky. Lístky ešte zakúpite na recepcii. No, neotáľajte dlho, ich počet je obmedzený.

       Tešíme sa na vás!

      • Kariéra v antidopingu + ApR

       Existuje povolanie, ktoré pomáha a chráni, odhaľuje priestupky, porušené pravidlá a nemusí ísť o policajta. Svoju cestu a prácu v antidopingu nám koncom novembra predstavil vedúci Oddelenia testovania a prevencie Antidopingovej agentúry Slovenskej republiky Tomáš Pagáč.

       V rámci kariérovej výchovy predstavil žiakom druhého stupňa svoju cestu, rôzne rozhodnutia počas strednej školy, ktoré ho viedli k štúdiu na vysokej škole. Priblížil nám svoje pracovné začiatky ako antidopingový komisár až jeho cestu k školeniu našich vrcholových športovcov a zodpovednosť za informovanie o rizikách zakázaných látok. V neblahej pamäti má prípad nášho olympijskeho víťaza Mateja Tótha, ktorý sa obhajoval pred medzinárodnými organizáciami a snažil sa dokázať svoju nevinu s úspešným koncom. Tomáš má vo svojej pamäti aj príbehy, ktoré nemali takéto dobré konce. Mnohokrát to bolo vedomé prekročenie pravidiel s

      • Deň (roz)dávania radosti!

       Deň ako každý iný, a predsa sa v ňom dejú drobné veci, ktoré vyčarujú úsmevy na tvárach mnohých ľudí v našej komunite, v našom meste.

       Aj tento rok je pre nás 21.12. Dňom dávania, v ktorom rozdávame radosť. V rámci mesačnej cnosti veľkorysosť sme sa rozhodli obdariť naše mesto niečím milým. Deti z prvého stupňa od rána vyrábali vianočné pozdravy, ktoré si potom vlastnoručne zaniesli do schránok do ulíc v okolí našej školy. Túto aktivitu pozitívne ocenili aj obdarovaní na sociálnej sieti v známej partizánskej skupine. Štvrtáci napríklad stretli staršiu pani, ktorej osobne zapriali požehnané sviatky a odovzdali pozdrav. Jej úsmev, prekvapenie a radosť ich dnes sprevádzali počas celého dňa.

     • Chrípkové prázdniny
      • Chrípkové prázdniny

       Riaditeľka školy oznamuje, že na základe odporúčania RÚVZ Prievidza a po dohode so zriaďovateľom bude v dňoch 15. až 19. decembra 2022 (štvrtok, piatok, pondelok) vyučovanie na základnej škole prerušené z dôvodu výrazne zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení u žiakov našej školy. V týchto dňoch sú obedy detí automaticky odhlásené. Materská škola ostáva otvorená bez zmeny.

      • Ďakujeme za outdorovú čitáreň!

       V tomto školskom roku máme pri ihrisku v areáli školy zopár noviniek. Pribudli nám miesta, kde môžeme zmysluplne tráviť čas počas vyučovania alebo v resttime.

       Jedným z miest je aj outdoorová čitáreň. Táto vznikla vďaka vašej podpore nášho projektu, teda vďaka vašim hlasom z Participatívneho rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Prostriedky, ktoré sme získali sme využili efektívne a verím, že aj na zútulnenie chvíl nielen oddychových, ale počas teplých dní aj na naše obľúbené čitateľské dielničky.

     • Pozvánka na Vianočný bazárik
      • Pozvánka na Vianočný bazárik

       Milí rodičia a priatelia školy!

       Pozývame Vás na Vianočný bazárik, ktorý sa uskutoční 11.12. (nedeľa) po svätej omši o 9:00 pred kostolom Božského srdca Ježišovho. Na svätej omši bude spievať školský zbor a srdečne Vás na ňu pozývame. Po jej skončení sa pred kostolom uskutoční predaj výrobkov z dielne školy, ale aj rodičov detí. Výnos z predaja pôjde na podporu školy a vašich detí v nej.

      • Ako k nám prišli Jesus followers

       Počas septembra na našich piatakov čakala jedna veľká výzva. Vymyslieť názov triedy, ktorý ich bude sprevádzať až do deviateho ročníka. Aby zároveň upevnili vzťahy a spoznali viac komunitu v Sklenom, vybrali sa na teambuilding tam. Na čelo výpravy sa postavil nový triedny Laci Šaffo. A ako videli deti túto akciu? Toto sú ich postrehy:

     • Deti deťom - RRR
      • Deti deťom - RRR

       Počas novembra mali deti v našej škole možnosť prispieť do Mikulášškej zbierky nadácie Úsmev ako dar. Podeliť sa mohli s drobnými sladkosťami, ktoré sme 25.11.2022 odovzdali zástupcom nadácie. Vyzbierané dobroty poputujú do detských domovov a do sociálne slabších rodín. Ďakujeme každému kto sa zapojil a zažal s nami svetielko radosti. Lebo my v škole veríme, že Radosť Rozdávaním Rastie!

   • Ostaňte s nami v spojení

   • Zvonenia

    Streda 8. 2. 2023
   • Jedálny lístok

    • Piatok27. 01.
    • Polievka šalátová (200/220/250)
     Karfiol zapekaný (170/200/240)
     Zemiaky varené (150/200/250)
     Tatárska omáčka z jogurtu (55/65/80)
     Stolová voda (200/200/250)
     Jogurt biely (100/100/100)
     Ovocie (1 ks)