• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
     • Novinky

        • Jarný deň lesnej pedagogiky

         Slnečné jarné počasie nám bolo dopriate na dni lesnej pedagogiky v kaštieli Antonstál. V piatok 10.05.2024 sa žiaci 4.A a 4.B stretli už po druhýkrát v prekrásnom prostredí neďaleko Nemšovej. Lesníci mali pre deti prichystané rôzne stanovištia, kde si overovali svoje vlastné zručnosti a vedomosti o prírode, no niekde museli pracovať ako jeden tím. Veľkú radosť mali deti z opätovného strieľania z luku, či chodenie po teréne so zavretými očami. Zisťovali, ako sa cítia zvieratá, keď sa lesom presúvajú v noci. Naučili sa, ktoré huby môžeme v lese zbierať, ktoré sú nejedlé, a ktoré sú pre nás jedovaté, dokonca až smrteľne. Deti zamestnali aj čuchové receptory, keď v spoznávačke určovali rôzne vône i pachy. Po viacerých aktivitách začali pociťovať únavu a tak nám padol vhod chutný obed, ktorý deťom dodal silu ešte na ďalšiu aktivitu a to kŕmenie diviakov.

        • Majstrovstvá školskej atletiky

         Naša škola sa v piatok 03.05.2024 zúčastnila na Majstrovstvách školskej atletiky okresu Partizánske. Družstvo chlapcov v zložení Roman Hudec, Michal Tvrdík, Matúš Šiška, Matej Grenčík, Filip Foltán, Juraj Kopčan obsadilo konečné 8. miesto. Z individuálnych disciplín zaujal Michal Tvrdík - 4. miesto skok do výšky a skok do diaľky a Roman Hudec 5. miesto vrh guľou.

        • Stretnutie s Ježišom

         Nedeľa 28.04.2024 bola vo viacerých našich rodinách výnimočnejšia a slávnostnejšia ako iné. Naši tretiaci prvýkrát pristúpili k sv. prijímaniu. Tešíme sa z tejto krásnej udalosti a žehnáme im mnoho stretnutí Ježiša v tejto sviatosti.

        • Bratislava trip

         V stredu 17.4.2024 sme sa vybrali na exkurziu do Slovenskej Národnej Galérie v Bratislave. Výlet sme začali prechádzkou, počas ktorej sme prezentovali naše vopred pripravené texty v angličtine k významným miestam Bratislavy. Následne sme sa presunuli do SNG, kde sme strávili približne 2 hodiny pozorovaním a vypĺňaním pracovného listu o umení. Ďalej sme prešli starým mestom až na Bratislavský hrad, kde sme obdivovali výhľad na Bratislavu. Výlet sme zavŕšili v palacinkárni blízko pri železničnej stanici.

       • Milujem Slovensko!
        • Milujem Slovensko!

         V hoteli Vršatec strávili druháci a štvrtáci našej školy so svojimi učiteľkami a vychovávateľkami ten najchladnejší aprílový týždeň od 15. do 19. apríla 2024. Učili sa v malebnom prostredí hradu a vysokých brál.

         Náš týždeň sa niesol v znamení témy "Milujeme Slovensko." V pondelok sme sa rozdelili podľa indícií do skupín, každý tím nakreslil vlajku, vymyslel názov a pokrik. Počas večera sme všetko odprezentovali. Naše hlávky boli plné vedomostí toho "slovenského naj."

       • Deň narcisov - 18.apríl
        • Deň narcisov - 18.apríl

         Do zbierky Ligy proti rakovine známej ako Deň narcisov sme sa 18.apríla zapojili aj my. Dobrovoľníčky s krabičkou prešli po celej škole a spoločne sme mohli odoslať výnos vo výške 180€.

         Ďakujeme aj za tých, ktorým sú tieto prostriedky zo zbierky určené.

        • Učenie pre život s prvákmi

         Naši prváci zažili matematiku v praxi. Sami si vyskúšali jazdu autobusom, sledovali trasu, počet zastávok, sčítavali počet cestujúcich, ktorí nastupovali či vystupovali. Nakoniec spoločne spočítali, koľko cestujúcich sa celkovo viezlo v autobuse. V Hejného matematike sa opierame o vlastnú skúsenosť dieťaťa, na ktorej následne budujeme a ďalej ju rozvíjame.

        • Akadémia pre rodičov - Pozvánka

         Tentokrát sa rodičom prihovorí Renáta Ocilková. Dotkne sa témy "Problém identity (nielen u mladých)". Stretneme sa 25. apríla 2024 o 16:00 v multifunkčnej. Ste srdečne pozvaní!

        • Vo Zvolene za králikom Eduardom

         V utorok 09.04. naši galantne oblečení prváci vycestovali do Zvolena za kultúrou. Navštívili sme krásne Divadlo J. G. Tajovského, aby sme na vlastné oči videli a vlastné uši počuli výbornú hru americkej autorky Kate DiCamillo: Zázračná cesta králika Eduarda. Nesie v sebe dôležité posolstvo ako sa uvádza priamo v popise : "Králik Eduard je obľúbenou porcelánovou hračkou malej Alice. Dievča ho neustále rozmaznáva a zahŕňa nekonečnou láskou a pozornosťou. Malý králik si užíva rozmarné radosti života v domácnosti rodiny Tulaneovcov. Svoje šťastie si však veľmi neváži a všetko okolo seba považuje za absolútnu samozrejmosť. Až dokým mu nevinný výlet na zaoceánskej lodi neobráti život celkom hore labkami." Predstavenie a celý výnimočný deň si nesieme ďalej v srdci!

        • Geografia na 2.stupni inak

         Naši piataci si zakúsili na vlastnej koži, že opakovanie na geografii môže byť aj nezvyčajné. Púšte na mape sa vytvoria vďaka piesku, kvety a listy predstavujú tropické lesy a stepi zas rôzne druhy tráv. Prepojenie čerstvého vzduchu, prírodnín s vyučovaním má pozitívny vplyv aj na dobrú náladu a sústredenie detí.

        • Beh oslobodenia

         Naša škola sa úspešne zúčastnila Behu oslobodenia, ktorý sa konal 3. apríla 2024 v rámci osláv 79. výročia oslobodenia mesta Partizánske. Umiestnili sme sa medzi školami na štvrtom mieste s počtom bodov 6, škola na treťom mieste mala o jeden bod viac.

         K pekným individuálnym výsledkom gratulujeme našim športovcom:

        • Veľkonočné dielničky

         V utorok 26. marca sme mohli na 1. stupni privítať rodičov, starkých, priateľov, ktorí boli ochotní v jednotlivých triedach sprevádzať naše deti pri tvorbe veľkonočných diel. Ponuka bola rôznorodá a aj občerstvenie bohaté, čo spolu s ľudským teplom vytvorilo atmosféru radosti a prijatia. Kreativitou sme si pripomenuli, že sme stvorení na obraz toho naj Stvoriteľa, ktorý z lásky dal svojho Syna ako dokonalú obeť na odpustenie všetkých našich vín. Veľká noc je teda víťazstvom lásky, života, nádeje a my veľmi ďakujeme, že ste v tom boli s nami. Vrúcna vďaka patrí aj dobrovoľníkom z Youth clubu!

        • Deň povedomia o autizme

         Aj v našej škole máme deti s autizmom. U niektorých si to všimnete na prvý pohľad, o iných možno ani netušíte. Možno sa vám zdá ich správanie zvláštne, je to preto, lebo ešte veľa ľudí nemá povedomie, ako na nich reagovať. Keď im porozumieme, aj naša komunikácia k nim sa mení. Dávame si pozor na vtipy a dvojzmysly, sme jasní a struční, eliminujeme zmeny a rušné prostredie. A oni nám rozjasňujú dni svojou úprimnosťou, oddanosťou a vnímavosťou. Symbolicky sme sa dnes preto obliekli do modrej farby, ktorá má symbolizovať komunikáciu.

        • Zápis do 1. ročníka ZŠ už túto sobotu

         Už o pár dní, v sobotu 06.04.2024, sa bude konať v našej škole zápis do 1.ročníka. Rodičia mali možnosť prísť na informačné stretnutie v marci a aj na DOD, aby zažili naše vyučovanie v praxi. Zverejňujeme zopár komentárov zo spätnej väzby od tohtoročných účastníkov:

         Čo sa Vám páčilo?

         Angličtina výborná, páčila sa nám kruhová výučba, podporovanie detí v logickom myslení (neponúklo sa im hneď riešenie, ale pedagóg počkal, kým na to prišli samé), dovysvetľovanie po vyučovaní.

        • Beniakove Chynorany

         V utorok 26.3. sme sa s našimi šikovnými recitátormi zúčastnili Okresného kola Hviezdoslavovho Kubína - Beniakove Chynorany. Nabrali sme množstvo inšpirácií, videli mnoho talentov a naša štvrtáčka Viki Tothová si odniesla Pochvalné uznanie.

         Srdečne blahoželáme!

        • Vzdelávanie našich učiteľov vo Fínsku

         Vďaka programu Erasmus+ sme koncom februára vycestovali k polárnemu kruhu, do mesta Rovaniemi vo Fínsku, aby sme sa mohli inšpirovať fínskym školským systémom. Hovorí sa totiž, že severské krajiny a špeciálne Fínsko patria medzi majstrov vo vzdelávaní. Už v prvý deň pod vedením miestneho učiteľa Kimma sme mohli zažiť outdoorové vyučovanie v arktickej prírode, počas ktorého sme praktickými zručnosťami prepájali geografiu, biológiu, matematiku a informatiku. Ďalšie 3 dni sme trávili čas v škole Peruskoulu, aj v materskej škole na vyučovaní, aby sme osobne mohli navnímať kvalitu fínskeho školstva - prostredie školy, možnosti diferencovaného vyučovania, prácu podporného tímu, systematickú prácu na výchove detí k samostatnosti a zodpovednosti... Mali sme možnosť viesť rozhovory s učiteľmi i riaditeľkou školy, navštíviť Arktikum = vedecké centrum a múzeum, či požičať si školské bežky a po vyu

        • Super Florbal Pohár chlapcov ZŠ

         Naši mládenci sa veľmi úspešne premiérovo zapísali na prvej priečke v Super Florbal Pohári chlapcov ZŠ. Prvé kolo sa odohralo 21.3.2024 na ZŠ Malinovského, kde skončili v našej skupine na 2. mieste a postúpili do druhého finálového kola, ktoré sa odohralo 25.3.2024 v športovej hale. Vo finále nastúpili proti prvým dvom mužstvám z druhej skupiny (ZŠ Kaufmanna a ZŠ Bošany) a prvému z našej (Gymnázium). Vo finále sme dva zápasy vyhrali a proti Gymnáziu sme remizovali 1:1.

        • Biblická olympiáda premiérovo v našej škole

         Prvý jarný deň bol v našej škole výnimočný nielen vďaka DOD, ale aj dekanátnemu (okresnému) kolu BO. Prvú skratku asi poznáme všetci, druhá už je menej známa. Skrýva sa za ňou súťaž Biblická olympiáda, v ktorej si mohli zmerať "sily" žiaci základných škôl z celého dekanátu Partizánske. V rámci prípravy si naštudovali vybrané knihy z Biblie (niektoré kapitoly Genezis, časť Knihy proroka Daniela, Evanjelium podľa Jána a Žalm 27), ale tiež museli pochopiť ich význam, vedieť si vziať z nich poučenie... Prvýkrát sa tejto súťaže zúčastnilo aj družstvo z našej školy. Tvorili ho Joachim J. Dvorský, Anabelka Grenčíková a Zara Omelková. Počínali si veľmi dobre, pretože nakoniec obsadili krásne druhé miesto.Srdečne im blahoželáme a prajeme, aby im Kniha kníh vždy pomáhala nachádzať správnu cestu životom.

     • Ostaňte s nami v spojení

     • Zvonenia

      Nedeľa 19. 5. 2024
     • Jedálny lístok

      • Pondelok06. 02.
      • zatiaľ žiadne údaje
      • Utorok07. 02.
      • zatiaľ žiadne údaje
      • Streda08. 02.
      • zatiaľ žiadne údaje
      • Štvrtok09. 02.
      • zatiaľ žiadne údaje
      • Piatok10. 02.
      • Zatvorené