• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
       • Novinky

          • Čo je identita?

           Podľa psychológa Erika Eriksona je identita JEDNOTA OSOBNOSTI.

           Ide o VERNOSŤ SEBE, VERNOSŤ POSLANIU, VERNOSŤ HODNOTÁM.

           Aj vy si kladiete otázky: Čo tvorí identitu osobnosti? Nakoľko si človek môže svoju identitu stanovovať sám a nakoľko ju tvorí jeho okolie?

           Februárová konferencia Kríza identity v Brne ponúkala vhľad do témy identity, aby sme sa aj my v škole mohli v tejto oblasti lepšie orientovať. Aby sme poznali základné súvislosti a vedeli tak správne nazerať na výzvy a situácie súčasnej doby.

          • Stretnutie pre našich budúcich rodičov

           Plánujete zapísať Vaše dieťa do našej školy? Máte otázky, ktoré by ste si potrebovali predtým ujasniť? Rozhodnujete sa nad školami, no trápia Vás pochybnosti? Počuli ste informácie, ktoré si chcete overiť?

           Tak nasledujúce stretnutie je určené pre Vás! Pozývame Vás na stretnutie pre záujemcov o zápis detí do 1.ročníka. Konať sa bude v stredu 06.03.2024 o 16:00 v budove ZŠ v multifunkčnej miestnosti na 2.poschodí. Na stretnutie s Vami sa teší vedenie školy a zástupcovia rodičov.

         • Riaditeľské voľno
          • Riaditeľské voľno

           Vážení rodičia!

           Dňa 08.03.2024 (piatok) je udelené pre našu školu riaditeľské voľno z dôvodu konania celodenných duchovných cvičení pre učiteľov a nepedagogických zamestnancov. Základná ani materská škola tento deň nebude v prevádzke.

           Ďakujeme za porozumenie!

          • Naši recitátori pred odbornou porotou

           Aj v tomto školskom roku sa v našej škole konalo školské kolo celoštátnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Svoje recitátorské schopnosti pred odbornou porotou predviedlo 11 žiakov. Ďakujeme všetkým zúčastnením za ich snahu, odhodlanie, schopnosť odbúrať trému a postaviť sa pred obecenstvo. Vieme, že to nie je jednoduché. Odborná porota to nemala jednoduché, no napokon sa im podarilo vybrať víťazov, ktorí našu školu budú ďalej reprezentovať v okresnom kole. Držíme im palce.

          • Dve športové udalosti

           Dňa 19.1.2024 sa naša škola zúčastnila turnaja vo vybíjanej dievčat, kde sa prebojovala medzi najlepšie štyri družstvá z celého okresu - ZŠ Malinovského, ZŠ Veľká Okružná, CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa a ZŠ Bošany. Z troch zápasov sa dievčatám podarilo vyhrať jeden a zaslúžene skončili na treťom mieste. Všetkým dievčatám blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
           Naše družstvo: Kačenka Šesták, Regina Tvrdíková, Izabela Pufflerová, Paulína Dvorská, Kamila Pufflerová, Júlia Kotríková, Hanka Kuricová, Tamara Frimmelová, Tamara Paldaufová, Simona Morávková a Nela Škultétyová.

          • Valentínska pošta v našej škole

           Viete, že počas sviatku sv. Valentína si ľudia medzi sebou vymenia druhé najväčšie množstvo prianí? Prvenstvo si stále držia iba Vianoce.

           Aj v našej škole sme si počas tohto dňa spomínali na ľudí, ktorí sú pre nás dôležití, ktorých máme radi, sú pre nás darom za svoju jedinečnosť. Písali a posielali sme prostredníctvom valentínskej školskej pošty priania, vymieňali úsmevy, objatia, vyjadrovali vďaku či povzbudenia.

          • English Language Competition (ELC) opäť úspešne

           Nový úspech našej školy! Cez tri kolá súťaže v mesiacoch október, november a december 2023 sa prebojovali do najvyšších priečok až 4 naši žiaci, z čoho sa veľmi tešíme. Na celomestskej súťaži sme opäť obsadili najvyšší stupienok. Ďakujeme súťažiacim za krásnu reprezentáciu školy a želáme im veľa úspechov a možností využívať svoje talenty v ich nasledujúcich štúdiách.

           Umiestnenie:
           Ella Junásová: 1.miesto
           Emma Krasulová: 2.miesto
           Valér Kotrík: 4.miesto
           Ema Juríčková: 7.miesto

           Gratulujeme!

          • Prvé korčuliarske kroky našich prváčikov

           Posledný školský decembrový týždeň naši prváčikovia na zimnom štadióne otvorili korčuliarskú sezónu. Všetci sme si nabalili otepľovačky, korčule a hlavne odvahu posunúť svoje pohybové schopnosti. V šatni sme sa vždy veru zapotili pokiaľ sme na seba navliekli korčule, kolenačky a prilby. Napriek tomu, že niektorí z nás stáli na korčuliach po prvý krát, vôbec sme sa nebáli. Každý deň nás privítali trpezliví tréneri. S nadšením sme sa zlepšovali a trénovali krôčik po krôčiku, až sme sa ku koncu týždňa mohli zúčastniť olympiády a rôznych súťaží. Za úspešné absolvovanie každý korculiar získal vodičský preukaz na ľad a diplom. Natoľko nás to motivovalo, že sa už teraz tešíme na ďalšie korčuliarské skúsenosti. Odkazujeme, že naši druháci a tretiaci sa majú na čo v blízkej dobe tešiť :)

         • Aj malá kvapka dokáže veľké veci #2%
          • Aj malá kvapka dokáže veľké veci #2%

           Začiatok februára a marca sa spája vo svete OZ s kampaňou na 2%. Na prvý pohľad aj takáto "maličkosť" dokáže napomôcť k zaujímavým projektom alebo aktivitám v našej škole a škôlke. V minulosti sme vďaka týmto maličkostiam od našich podporovateľov dokázali vybaviť priestory na cvičenie v materskej škôlke alebo učebne v škole, na ktoré sme nevedeli získať peniaze z iných zdrojov.

          • Prvá polovica za nami!

           I v tomto školskom roku si naši žiaci z prvého a druhého stupňa prebrali svoje polročné vysvedčenia. Aj keď sa nám zrušili polročné prázdniny, nezúfali sme, práve naopak, dňa 31.1.2024 sme si užili deň plný zábavy a tak, ako už býva u nás zvykom, aj to svoje vysvedčenie si žiaci prvého stupňa objavili netradičným spôsobom. Čakala ich okružná jazda po triedach, kde spoločne získavali kľúče, pomocou ktorých si odomkli zámky a dostali sa k svojim vysvedčeniam. V jednotlivých triedach rozvíjali svoju vytrvalosť, kreativitu, logické myslenie, ale i aktívne počúvanie a spoluprácu. V neposlednom rade, sme sa venovali na prvom i druhom stupni zhodnoteniu prvého polroka a vyjadreniu vďačnosti zaň. Každou splnenou úlohou, boli znásobené nie len poznatky, ale i radosť z príjemne stráveného času so spolužiakmi.

          • Keď je dielo požehnané, niet sa čoho báť!

           Potvrdilo sa nám to aj tentokrát. V poradí už 4. ročník školského plesu sa vydaril na jednotku. Kto si rezervoval sobotu 27.01.2024 na túto akciu, určite neoľutoval. Vynikajúce jedlo, do taktu hrajúca kapela, vtipný moderátor, príjemná a vyzdobená sála, vynikajúce tortičky, chutné vínko, slané pochutiny a bohatá tombola. Ďakujeme aj našim žiačkam Emmke Krasulovej a Viki Tothovej, ktoré prispeli svojimi talentmi do programu plesového večera. Ďakujeme Kvety Michaela za krásnu výzdobu, moderátorovi Lukášovi Števíkovi za sprevádzanie večerom a za zachytené momenty Tatiane Žiškovej z Halfpoint za sponzorské fotenie počas plesu.

          • Spomienky zo svahu

           Žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka mali príležitosť objaviť radosť z lyžovania a snoubordovania a zdokonaliť svoje schopnosti na svahu počas lyžiarskeho a snoubordistického kurzu. Keď iné deti preberali v školách vysvedčenia, naši žiaci trávili tento čas v obci Terchová, v blízkosti ktorej sa nachádza obľúbené lyžiarske stredisko SKI Vrátna.

          • Vianočný bazárik - spôsob podpory našich detí

           Už túto nedeľu 17.12.2023 sa po nedeľnej svätej omši o 9:00 bude konať pred kostolom Božského srdca Ježišovho náš Vianočný bazárik! Svätú omšu doprevádza náš školský zbor, preto Vás pozývame samozrejme aj na ňu.

           Čo to je ten bazárik?

           Cieľom Vianočného bazárika je získať finančné prostriedky, ktoré používame na nákup zaujímavých pomôcok príp hier do Rst pre naše deti.

          • Smiem prosiť?

           Páni, pozvite svoje dámy do tanca a pridajte sa do víru na tanečnom parkete. Roztancuje nás kapela Funny Day 27.januára od 19:00 v Kultúrnom dome v Oslanoch.

          • Koľko lásky sme poslali do sveta?

           Jednou z aktivít, do ktorých sme v novembri s deťmi v škole zapojili, bola zbierka Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok? Deti s rodičmi sa do nej mohli zapojiť donesením niečoho mäkkého, teplého, sladkého, voňavého... A kopec drobností vytvorilo dokopy hŕbu zabalených škatúľ, ktoré sme 30.11. odovzdali zástupkyni združenie Koľko lásky. Takto pripravené škatule poputujú seniorom do domovov sociálnych služieb a iných zariadení pre seniorov. Veríme, že pri otvorení krabičiek sa na nich prenesie aj tá radosť, ktorú deti mali pri balení a príprave ich balíčkov. Ďakujeme za Vašu veľkorysosť!

          • iBobor úspešne v dievčenskej réžii

           Pomedzi školské povinnosti sa do informatickej súťaže iBobor tento rok zapojilo 6 detí z našej školy. Súťažili v kategóriách Drobec a Bobrík. Veľkú radosť pri zverejnení výsledkov zažili Karolínka z 3.B a Agátka zo 4.A. V ich kategóriách totiž vyriešili úlohy so 100% úspešnosťou.

           V kategórii Drobec súťažilo na Slovensku necelých 26 000 detí. Z nich 560 zvládlo úlohy bez chyby, medzi nimi aj Karolínka a na Slovensku sa umiestnila v 96,27 percentile.

          • Náboj Junior - umiestnenie

           Dnes sa v priestoroch Gymnázia Partizánske konala medzinárodná súťaž v matematike a fyzike Náboj Junior. Súťaž je určená pre 4-členné tímy žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl a príslušné ročníky osemročných gymnázií. Úlohy podporujú inovatívne a logické myslenie. Za našu školu sa zúčastnilo dievčenské družstvo Vaneska Murgašová, Miška Znášiková, Hanna Baziuk a Lucka Kurtulíková a na 4.miesto sa dostali deviataci Matúš Šiška, Šimon Galiovský, Valér Kotrík a Peter Petrík. Gratulujeme!

          • Kávička s rodičmi - zdravá strava

           V piatok 10.11.2023 sa rodičia našich žiakov opäť stretli na milej udalosti organizovanej pod záštitou OZ Batania s názvom Kávička s rodičmi. Tentokrát sa organizátori zamerali na tému zdravého stravovania detí a pozvali rodičov, aby sa podelili o svoje tipy na zdravú desiatu. Zúčastnení sa vďaka iniciatíve niektorých rodičov mohli ponúknuť najrôznejšími dobrotami, počnúc domácimi croissantami plnenými cviklovou nátierkou až po vychválený čokoládový perník. Samozrejme, každá z dobrôt nelahodila len očiam, ale bola predovšetkým nutrične vyváženou desiatou. Rodičia mali možnosť pozdielať navzájom svoje recepty a skúsenosti so zdravšími desiatami a súčasne sa informovať o rôznych aktivitách vedenia školy, Rady školy a aj mestského zastupiteľstva. Zástupca Správnej rady školy predstavil účastníkom iniciatívu Skutočne zdravá škola, do ktorej sa škola nedávno zaregistrovala. Občerstvenie aj di

          • Priestor na stretávanie sa

           ​​​​​​Výsledkom úspešného hlasovania aj Vás rodičov sú projekty, ktoré sú vybudované vďaka prostriedkom z grantov. Z finančných prostriedkov komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske sme v našej škole zriadili nový priestor na stretávanie sa počas prestávok. Ale tiež je to miesto, kde môžu žiaci tráviť čas s knihou alebo si zahrať so spolužiakmi spoločenské hry. Za tento priestor patrí vďaka každému, kto nám v minulom roku poslal hlas. Ďakujeme.

       • Ostaňte s nami v spojení

       • Zvonenia

        Streda 21. 2. 2024
       • Jedálny lístok

        • Utorok05. 12.
        • Polievka rascová s vajcom (5.075) (180/200/220/250)
         Opekaný chlieb, pečivo (4.016) (7/9/9/12)
         Bravčový guláš segedínsky (7.028) (SK) (136/172/188/232)
         Knedľa kysnutá (17.005) (80/90/120/150)
         Detský čaj čierny bez kofeínu s citrónom (1.004) (150/200/200/250)
        • Streda06. 12.
        • Polievka hrachová s párkom * (5.032) (180/200/220/250)
         A: Chlieb k polievke (3.001) (30/50/50/70)
         Buchty pečené s čokoládovo – orieškovým krémom (15.004) (160/200/240/280)
         Mlieko polotučné (1.015) (150/200/200/250)
         Jablká (22.011) (100/150/150/200)