• Vďaka projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II môžeme mať v podpornom tíme asistentov učiteľov. Pomáhajú odľahčovať prácu učiteľov konkrétnou pomocou a prácou s integrovanými deťmi na hodinách.
      • Novinky

         • Vo Zvolene za králikom Eduardom

          V utorok 09.04. naši galantne oblečení prváci vycestovali do Zvolena za kultúrou. Navštívili sme krásne Divadlo J. G. Tajovského, aby sme na vlastné oči videli a vlastné uši počuli výbornú hru americkej autorky Kate DiCamillo: Zázračná cesta králika Eduarda. Nesie v sebe dôležité posolstvo ako sa uvádza priamo v popise : "Králik Eduard je obľúbenou porcelánovou hračkou malej Alice. Dievča ho neustále rozmaznáva a zahŕňa nekonečnou láskou a pozornosťou. Malý králik si užíva rozmarné radosti života v domácnosti rodiny Tulaneovcov. Svoje šťastie si však veľmi neváži a všetko okolo seba považuje za absolútnu samozrejmosť. Až dokým mu nevinný výlet na zaoceánskej lodi neobráti život celkom hore labkami." Predstavenie a celý výnimočný deň si nesieme ďalej v srdci!

         • Geografia na 2.stupni inak

          Naši piataci si zakúsili na vlastnej koži, že opakovanie na geografii môže byť aj nezvyčajné. Púšte na mape sa vytvoria vďaka piesku, kvety a listy predstavujú tropické lesy a stepi zas rôzne druhy tráv. Prepojenie čerstvého vzduchu, prírodnín s vyučovaním má pozitívny vplyv aj na dobrú náladu a sústredenie detí.

         • Beh oslobodenia

          Naša škola sa úspešne zúčastnila Behu oslobodenia, ktorý sa konal 3. apríla 2024 v rámci osláv 79. výročia oslobodenia mesta Partizánske. Umiestnili sme sa medzi školami na štvrtom mieste s počtom bodov 6, škola na treťom mieste mala o jeden bod viac.

          K pekným individuálnym výsledkom gratulujeme našim športovcom:

         • Veľkonočné dielničky

          V utorok 26. marca sme mohli na 1. stupni privítať rodičov, starkých, priateľov, ktorí boli ochotní v jednotlivých triedach sprevádzať naše deti pri tvorbe veľkonočných diel. Ponuka bola rôznorodá a aj občerstvenie bohaté, čo spolu s ľudským teplom vytvorilo atmosféru radosti a prijatia. Kreativitou sme si pripomenuli, že sme stvorení na obraz toho naj Stvoriteľa, ktorý z lásky dal svojho Syna ako dokonalú obeť na odpustenie všetkých našich vín. Veľká noc je teda víťazstvom lásky, života, nádeje a my veľmi ďakujeme, že ste v tom boli s nami. Vrúcna vďaka patrí aj dobrovoľníkom z Youth clubu!

         • Deň povedomia o autizme

          Aj v našej škole máme deti s autizmom. U niektorých si to všimnete na prvý pohľad, o iných možno ani netušíte. Možno sa vám zdá ich správanie zvláštne, je to preto, lebo ešte veľa ľudí nemá povedomie, ako na nich reagovať. Keď im porozumieme, aj naša komunikácia k nim sa mení. Dávame si pozor na vtipy a dvojzmysly, sme jasní a struční, eliminujeme zmeny a rušné prostredie. A oni nám rozjasňujú dni svojou úprimnosťou, oddanosťou a vnímavosťou. Symbolicky sme sa dnes preto obliekli do modrej farby, ktorá má symbolizovať komunikáciu.

         • Zápis do 1. ročníka ZŠ už túto sobotu

          Už o pár dní, v sobotu 06.04.2024, sa bude konať v našej škole zápis do 1.ročníka. Rodičia mali možnosť prísť na informačné stretnutie v marci a aj na DOD, aby zažili naše vyučovanie v praxi. Zverejňujeme zopár komentárov zo spätnej väzby od tohtoročných účastníkov:

          Čo sa Vám páčilo?

          Angličtina výborná, páčila sa nám kruhová výučba, podporovanie detí v logickom myslení (neponúklo sa im hneď riešenie, ale pedagóg počkal, kým na to prišli samé), dovysvetľovanie po vyučovaní.

         • Beniakove Chynorany

          V utorok 26.3. sme sa s našimi šikovnými recitátormi zúčastnili Okresného kola Hviezdoslavovho Kubína - Beniakove Chynorany. Nabrali sme množstvo inšpirácií, videli mnoho talentov a naša štvrtáčka Viki Tothová si odniesla Pochvalné uznanie.

          Srdečne blahoželáme!

         • Vzdelávanie našich učiteľov vo Fínsku

          Vďaka programu Erasmus+ sme koncom februára vycestovali k polárnemu kruhu, do mesta Rovaniemi vo Fínsku, aby sme sa mohli inšpirovať fínskym školským systémom. Hovorí sa totiž, že severské krajiny a špeciálne Fínsko patria medzi majstrov vo vzdelávaní. Už v prvý deň pod vedením miestneho učiteľa Kimma sme mohli zažiť outdoorové vyučovanie v arktickej prírode, počas ktorého sme praktickými zručnosťami prepájali geografiu, biológiu, matematiku a informatiku. Ďalšie 3 dni sme trávili čas v škole Peruskoulu, aj v materskej škole na vyučovaní, aby sme osobne mohli navnímať kvalitu fínskeho školstva - prostredie školy, možnosti diferencovaného vyučovania, prácu podporného tímu, systematickú prácu na výchove detí k samostatnosti a zodpovednosti... Mali sme možnosť viesť rozhovory s učiteľmi i riaditeľkou školy, navštíviť Arktikum = vedecké centrum a múzeum, či požičať si školské bežky a po vyu

         • Super Florbal Pohár chlapcov ZŠ

          Naši mládenci sa veľmi úspešne premiérovo zapísali na prvej priečke v Super Florbal Pohári chlapcov ZŠ. Prvé kolo sa odohralo 21.3.2024 na ZŠ Malinovského, kde skončili v našej skupine na 2. mieste a postúpili do druhého finálového kola, ktoré sa odohralo 25.3.2024 v športovej hale. Vo finále nastúpili proti prvým dvom mužstvám z druhej skupiny (ZŠ Kaufmanna a ZŠ Bošany) a prvému z našej (Gymnázium). Vo finále sme dva zápasy vyhrali a proti Gymnáziu sme remizovali 1:1.

         • Biblická olympiáda premiérovo v našej škole

          Prvý jarný deň bol v našej škole výnimočný nielen vďaka DOD, ale aj dekanátnemu (okresnému) kolu BO. Prvú skratku asi poznáme všetci, druhá už je menej známa. Skrýva sa za ňou súťaž Biblická olympiáda, v ktorej si mohli zmerať "sily" žiaci základných škôl z celého dekanátu Partizánske. V rámci prípravy si naštudovali vybrané knihy z Biblie (niektoré kapitoly Genezis, časť Knihy proroka Daniela, Evanjelium podľa Jána a Žalm 27), ale tiež museli pochopiť ich význam, vedieť si vziať z nich poučenie... Prvýkrát sa tejto súťaže zúčastnilo aj družstvo z našej školy. Tvorili ho Joachim J. Dvorský, Anabelka Grenčíková a Zara Omelková. Počínali si veľmi dobre, pretože nakoniec obsadili krásne druhé miesto.Srdečne im blahoželáme a prajeme, aby im Kniha kníh vždy pomáhala nachádzať správnu cestu životom.

         • Učíme sa spolupatričnosti - Ponožková výzva

          Aj v našej škole sme si 21.3. pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu. Ide o symbolický dátum, ktorý je odvodený z číslic 3 a 21, keďže pri uvedenej diagnóze ide o moment, kedy sa na 21. chromozómovom páre neobjaví očakávaná dvojica, ale ojedinelá trojica chromozómov. Na znak sympatií a podpory ľudí s Downovým syndrómom sme sa zapojili aj do tzv. Ponožkovej výzvy. Tá je inšpirovaná originalitou každého z nás a podobnosťou tvaru chromozómu s ponožkou. Preto sme si aj my obuli ponožky rôznych farieb, aby sme vyjadrili spolupatričnosť s ľuďmi so špeciálnymi potrebami, ktorí sú rovnako jedineční.

         • Deň, keď k nám zavítala fantázia

          Dňa 9.2.2024 sa v našej škole uskutočnilo učenie v maskách. Deti prvého aj druhého stupňa si obliekli masky a premenili sa na rôzne postavy, zvieratá a iné nezvyčajné bytosti. Ako každý rok, tak aj tento rok žiaci prekvapili originalitou a kreativitou masiek. Celý deň sa niesol v znamení radosti, hudby, smiechu a dobrej nálady. Počas veľkej prestávky prebiehalo v telocvični predstavovanie masiek po triedach a následne voľná zábava plná tanca. Karnevalový program pokračoval aj v Rest time. Žiaci si tento deň poriadne užili. Už teraz sme zvedaví, aké masky k nám zavítajú o rok.

         • DOD pre budúcich rodičov prvákov

          Pozývame Vás zažiť s nami naše vyučovanie. V utorok 19.03.2024 a vo štvrtok 21.03.2024 od 7:45 do 12:00.

          Na recepcii pri vstupe bude možnosť vybrať si otvorenú hodinu. Kapacita tried je obmedzená. DOD je hlavne pre budúcich rodičov.

          Na samotný zápis do 1.ročníka je potrebné sa vopred registrovať tu.

         • Ako sa nám darilo vo Všetkovedkovi a Expertovi?

          Jeseň už neodmysliteľne prináša okrem šantenia v opadaných listoch aj vedomostnú súťaž zvedavých hlavičiek Všetkovedko (1.stupeň) resp. Expert geniality show (2.stupeň). V oboch súťažiach v rôznych kategóriách v našej škole súťažilo o titul najšikovnejší zo šikovných spolu 63 detí. Novinkou tohto roku bola možnosť zapojenia prvákov, ktorým zadanie ešte čítal učiteľ. A ako sa nám darilo?

         • Akadémia pre rodičov

          Pozývame na inšpiratívny večer so vzácnymi hosťami - gréckokatolíckym kňazom a jeho manželkou, ktorí nás prevedú témou Komunikácia ako základ manželského života.

          Kde? V multifunkčnej miestnosti na 2.poschodí ZŠ
          Kedy? vo štvrtok 14.03.2024 o 16:30

         • Streetbalistky na najvyššej priečke

          Základná škola Malinovského na Šípku organizovala v dňoch 27.-28. februára okresný turnaj v streetbale, na ktorom sa zúčastnili aj naše družstvá chlapcov a dievčat. Chlapci v zložení Peťo Petrík, Matúš Šiška, Michal Tvrdík, Roman Hudec, Matej Grenčík a Filip Foltán obsadili na okresnom kole pekné štvrté miesto.

         • Zápis 2024/2025

          Milí rodičia predškolákov,

          elektronická registrácia na zápis do 1.ročníka v školskom roku 2024/2025 je spustená TU. Registrovať sa dá do polnoci 25.03.2024.

          Zároveň pozývame na stretnutie pre záujemcov o zápis, ktoré sa uskutoční zajtra 06.03.2024 v multifunkčnej miestnosti v základnej škole od 16:00. Teší sa na Vás vedenie školy a zástupcovia rodičov.

         • Stretnutie pre našich budúcich rodičov

          Plánujete zapísať Vaše dieťa do našej školy? Máte otázky, ktoré by ste si potrebovali predtým ujasniť? Rozhodnujete sa nad školami, no trápia Vás pochybnosti? Počuli ste informácie, ktoré si chcete overiť?

          Tak nasledujúce stretnutie je určené pre Vás! Pozývame Vás na stretnutie pre záujemcov o zápis detí do 1.ročníka. Konať sa bude v stredu 06.03.2024 o 16:00 v budove ZŠ v multifunkčnej miestnosti na 2.poschodí. Na stretnutie s Vami sa teší vedenie školy a zástupcovia rodičov.

        • Riaditeľské voľno
         • Riaditeľské voľno

          Vážení rodičia!

          Dňa 08.03.2024 (piatok) je udelené pre našu školu riaditeľské voľno z dôvodu konania celodenných duchovných cvičení pre učiteľov a nepedagogických zamestnancov. Základná ani materská škola tento deň nebude v prevádzke.

          Ďakujeme za porozumenie!

         • Športujeme v škole spoločne!

          Počas piatkových popoludní je v našej škole stále živo a dvere telocvične sú otvorené nielen pre deti. Celé rodiny odolávajú mäkučkému gauču, či teplému domovu a rozohrejú svoje telá poriadnym turnajom volejbalu alebo iným športom. Je to priestor na lepšie spoznávanie, radosť aj vypustenie pary po celom týždni. Viaceré ročníky zažili tento osviežujúci spoločný cas, a tak sa nechajme aj my inšpirovať a využime nasledujúce termíny. Športu zdar!

      • Ostaňte s nami v spojení

      • Zvonenia

       Pondelok 15. 4. 2024
      • Jedálny lístok

       • Pondelok08. 04.
       • Polievka šošovicová mliečna (5.092) (180/200/220/250)
        A: Chlieb k polievke (3.001) (30/50/50/70)
        Sotté z kuracích pŕs (9.042) (SK) (86/102/118/152)
        Zemiaky varené II. (17.035) (120/150/200/250)
        Šalát z hlávkovej kapusty miešaný (24.050) (40/70/70/100)
        Prírodná ovocná šťava 100% (1.028) (150/200/200/250)
       • Utorok09. 04.
       • Polievka cesnaková so zemiakmi (5.007) (180/200/220/250)
        Jačmenné krúpky (4.002) (15/18/21/24)
        Bravčové stehno pečené (7.009) (SK) (68/84/110/152)
        Kapusta hlávková dusená (17.050) (110/130/160/190)
        Knedľa kysnutá (17.005) (80/90/120/150)
        Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.024) (150/200/200/250)
       • Streda10. 04.
       • Polievka ragú (5.073) (180/200/220/250)
        A: Chlieb k polievke (3.001) (30/50/50/70)
        Cestovina bez posýpky (15.006) (145/185/210/270)
        Posýpka tvarohová na cestoviny (16.003) (55/70/95/125)
        Mlieko polotučné (1.015) (150/200/200/250)
        Jablká (22.011) (100/150/150/200)
       • Štvrtok11. 04.
       • Polievka hrachová so zeleninou (5.034) (180/200/220/250)
        Klopsy na turecký spôsob (6.057) (SK) (85/120/140/175)
        Zemiaková kaša (17.018) (130/195/240/295)
        Dusená zeleninová obloha (24.076) (30/50/50/65)
        Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.024) (150/200/200/250)
       • Piatok12. 04.
       • Polievka zemiaková s taveným syrom (5.128) (180/200/220/250)
        A: Chlieb k polievke (3.001) (30/50/50/70)
        Rizoto so zeleninou a syrom (14.025) (180/230/280/330)
        Kyslá uhorka (24.001) (50/70/70/100)
        Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (1.024) (150/200/200/250)
        Mandarínky (22.005) (96/150/150/200)