• Novinky

      • Spomienky zo svahu

      • 6. 2. 2024
      • Žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka mali príležitosť objaviť radosť z lyžovania a snoubordovania a zdokonaliť svoje schopnosti na svahu počas lyžiarskeho a snoubordistického kurzu. Keď iné deti preberali v školách vysvedčenia, naši žiaci trávili tento čas v obci Terchová, v blízkosti ktorej sa nachádza obľúbené lyžiarske stredisko SKI Vrátna.

       Slnkom zaliate výhľady prvých dní prispeli k skvelej atmosfére a nálade medzi žiakmi. S každým prejdeným dňom sa zlepšovali ich lyžiarske schopnosti a sebavedomie. Hoci sa počasie neskôr zhoršilo a dokonca nám spŕchlo, neubralo žiakom v odhodlaní jazdiť.Počas týždňa sme mali mnoho dôvodov na radosť. Z prvých zjazdených kilometrov našich začiatočníkov, či zo stále vylepšovanej techniky pokročilejších. Radi spomíname aj na netradičné oslávenie polročného vysvedčenia - na svahu, s horúcou čokoládu, či na chvíle večernej pohody pri kvíze a spoločenských hrách. Dokonca nás navštívil aj člen Horskej záchrannej služby, ktorého rozprávanie o svojej práci, sme počúvali so zatajeným dychom.

       Okrem toho, že žiaci na kurze môžu privoňať k zmysluplnému a zábavnému koníčku, lyžovanie posilňuje ich fyzickú kondíciu a vyvíja koordináciu a rovnováhu. Navyše, spoločné lyžovanie a trávenie času v prírode posilňuje aj vzťahy medzi spolužiakmi a podporuje tímovú spoluprácu. Uvedomujúc si všetky tieto výhody a spomínajúc na vzácne momenty minulého týždňa, sa už tešíme na ďalší ročník!

      • Vianočný bazárik - spôsob podpory našich detí

      • 13. 12. 2023
      • Už túto nedeľu 17.12.2023 sa po nedeľnej svätej omši o 9:00 bude konať pred kostolom Božského srdca Ježišovho náš Vianočný bazárik! Svätú omšu doprevádza náš školský zbor, preto Vás pozývame samozrejme aj na ňu.

       Čo to je ten bazárik?

       Cieľom Vianočného bazárika je získať finančné prostriedky, ktoré používame na nákup zaujímavých pomôcok príp hier do Rst pre naše deti.

       Kto to má na starosti?

       Vianočný bazárik zastrešujú členovia OZ Batania a pomáhajú im rodičia a deti z druhých ročníkov. Je to zároveň priestor na spoločné zoznámenie a neformálne rozhovory.

       Ako to prebieha?

       Deti budú ponúkať výrobky, ktoré vyrobili na našich krúžkoch (keramickom, tvorivom...), ale robíme a ponúkame punč či dobrý koláčik z domácej produkcie.

       Ako sa môžeme zapojiť?

       Ak by ste aj vy chceli túto akciu podporiť nejakým vlastnoručne vyrobeným kúskom alebo domácim výrobkom prineste ich na recepciu školy najneskôr do štvrtka 15.12. Výrobky môžu byť aj zabalené (v priesvitnom obale, nech je ich vidno). (Koláčik stačí doniesť v nedeľu, asi by sme ho úspešne zlikvidovali do nedele. :)

       Nenechajme si ujsť túto možnosť podporiť naše deti a vychutnať spoločne adventnú atmosféru.
       Už teraz sa na Vás tešíme
       OZ Batania

      • Smiem prosiť?

      • 5. 12. 2023
      • Páni, pozvite svoje dámy do tanca a pridajte sa do víru na tanečnom parkete. Roztancuje nás kapela Funny Day 27.januára od 19:00 v Kultúrnom dome v Oslanoch.